"Свідчень давати не буде": адвокат розповів про молодого полоненого моряка

Четвер 13 грудня 2018 22:27
"Свідчень давати не буде": адвокат розповів про молодого полоненого моряка
Колаж РБК-Україна

Полонений український моряк попросив надіслати йому сигарети і згущене молоко

Відомий адвокат Микола Полозов розповів про умови утримання в "Лефортово" молодого українського моряка В'ячеслава Зінченка, який потрапив в полон РФ після нападу в Азовському морі.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Полозов повідомив, що В'ячеслава відвідала адвокат команди Еміне Авамілєва. Він насамперед поцікавився, як довго йому доведеться залишатися в "Лефортово", так як хотів отримати вищу освіту і вже подав документи в морехідку.

"Молодий сором'язливий хлопчина. 20 років виповнилося влітку. Першим ділом запитав довго сидіти йому ще в цьому "Лефортово". Засмутився, коли дізнався, що в січні слідчі скоріше всього запросять у суду продовження варти. Каже, хотів вищу освіту отримувати за фахом і вже подав документи в морехідку. Настрій у нього нормальний, депресії немає", - написав Полозов.

Він розповів, що В'ячеслав сидить у двомісній камері з якимось колишнім міністром однієї з кавказьких республік, який постійно молиться, але ділиться з хлопцем продуктами.

"У камері є холодильник і телевізор з трьома російськими каналами. Зінченко був дуже здивований, коли побачив, що про нього і його товаришів говорить пропаганда. Також йому доставили посилку, передачу від волонтерів. Буквально напередодні передали ще одяг, теплий спортивний костюм, взуття. На слідчі дії він виходив вже не в арештантської робі", - зазначив адвокат і додав, що Зінченко просить передати йому сигарети, згущене молоко і м'ясо (моряк написав листи родичам, але їх чомусь завернула цензура).

"Просить, щоб йому заслали сигарети, згущене молоко і м'ясо. Особливо згущеного молока не вистачає. В'ячеслав написав кілька листів рідним, однак цензура з якоїсь причини загорнула їх. Але прийшло кілька листів з Москви і Пітера зі словами підтримки", - розповів Полозов і додав, що український моряк сказав, що не свідчитиме.

"Як і інші допитані моряки, В'ячеслав Зінченко заявив, що він є військовополоненим і не буде давати інших свідчень. Він знає, що Україна бореться за звільнення його самого та інших військовополонених моряків", - зазначив адвокат.

"Свідчень давати не буде": адвокат розповів про молодого полоненого моряка

Скріншот поста (facebook.com/nikolay.polozov)

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що саміт ЄС вимагає негайного звільнення українських моряків.

А також розповідали про те, що капітан захопленого "Яни Капу" відмовився давати свідчення.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся