Рішення про перейменування викликало неоднозначну реакцію в соцмережах
Рішення Верховної Рада про направлення до Конституційного суду України законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську українці сприйняли неоднозначно. У мережі звучить як захват від реалізації закону про декомунізацію, дехто порівнює значення рішення зміни назви із сьогоднішнім закріпленням євроатлантичного курсу нашої країни, але також звучать як добра іронія, так і скепсис.
Зазначимо, що законопроект №9310-1 щодо перейменування області на Січеславську було розроблено та подано до парламенту групою з понад 160 нардепів. У пояснювальній записці зазначалося, що це сприятиме "відродженню української національної ідентичності та підкреслить значення регіону, як сучасного форпосту української державності, який зробив вагомий внесок у відсіч російській агресії та збереження територіальної цілісності України".
Мер Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці в соцмережі Facebook рішення Ради не підтримав, при цьому висловивши впевненість, що перейменування не здійсниться.
"Я категорично проти перейменування області штучно вигаданим словом. Це не парламент, а клуб політичних самогубців... І, так, я абсолютно спокійний. Все одно в них нічого не вийде. Ось побачите", - написав він.
Скрін з Facebook-сторінки Бориса Філатова
В коментарях до його публікації один з користувачів мережі зіткнувся з політиком, звинувативши того в провокаціях:
"От для чого ви займаєтесь цими провокаціями?! Для чого прагнете встромити палицю в колесо історії? Мислите категоріями моменту, а не багатьох поколінь. В області була більшість Січей, це козацький край, і в часи УНР він називався Січеславщиною. Це - українська, змістовна, чудова назва. І тому депутати всіх фракцій, крім відвертих ватників, це зрозуміли й почули, і ухвалили це рішення. Ініційоване саме людьми з області! Ви хочете зірвати внесення змін до Конституції? Для чого? Щоб лишилася область імені Петровського? Хочете грати на тому, що частина суспільства живе старими стереотипами? Комусь не подбалася й назва Дніпро, і ленінопад, а ще до того комусь не подобався синьо-жовтий прапор і взагалі незалежність України. Ви ж як міський голова маєте мислити категоріями трохи більшими, ніж швидкоплинна кон'юнктура"...
Скрін коментарів з Facebook-сторінки Бориса Філатова
Також юзер опублікував посилання на відеозвернення відомих культурних та громадських діячів, які висловили підтримку перейменуванню Дніпропетровської області на Січеславську:
Відео: facebook.com/sicheslavskaTAK
Відомий український журналіст, головний редактор проектів "Владометр" та "Історична правда" Вахтанг Кіпіані у жартівливій формі вказав на "бонус" від такого перейменування:
"Новини стоматології. При спробі вимовити "Січеславщина" поламалася 21 російськомовна щелепа. Таємна й неконвенційна зброя київського режиму тільки починає переможну ходу", - йдеться в його публікації.
Скрін: facebook.com/vakhtang.kipiani
Один з підписників журналіста пішов далі та запропонував "пробувати ще вимовити Кропивниччина".
Народний депутат, заступник голови ВО "Свобода" Андрій Іллєнко провів екскурс в історію та нагадав, звідки у назви Дніпропетровської області "ноги ростуть":
"Січеславська - так! Перший крок до перейменування Дніпропетровській області на Січеславську зроблений. Для довідки. Григорій Петровський, ім'ям якого досі названа область - визнаний судом злочинець, один з організаторів Голодомору", - написав він.
Скрін: facebook.com/andriy.illenko
В коментарях до його посту один з користувачів мережі пішов далі: "місто також має бути Січеславськ, це ж ясно, як день".
Перший заступник Директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський не став применшувати значення перейменування для України:
"Січеславська область - так! Це рішення рівня закріплення євроатлантичного курсу України", - стверджує він.
Скрін з Facebook-сторінки Василя Яблонського
Священик Православної церкви України Володимир Дерев'янко вказав на своєчасність рішення депутатів:
"Владика Симеон раніше говорив: "Почекайте, ось буде область Січеславська, тоді і статут оформите, щоб два рази не перереєструвати", - написав він.
Скрін з Facebook-сторінки Володимира Дерев'янко
Нагадаємо, наприкінці листопада 2018 року президент України Петро Порошенко вніс до Ради закон про зміни до Конституції про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську.
Також раніше повідомлялося, що Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроект про перейменування Кіровоградської області. Згідно з документом, Кіровоградську область пропонують перейменувати в Кропивницьку. При цьому нардепи в той день провалили направлення до КСУ закону про перейменування Дніпропетровської області, яку пропонували перейменувати в Січеславську.