У Польщі назвали Україну "прикутим до ліжка хворим"
Експерт заявив, що наша країна "ледве жива" і нас чекає "геополітична діра"
У польських ЗМІ Україну порівняли з "прикутим до ліжка хворим" і заявили, що наша країна "ледве жива". Таким чином в пресі коментують нові популяційні прогнози ООН, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на Rzeczpospolita.
В Україні демографічна криза в поєднанні з економічним занепадом створюють геополітичну діру, яку заповнить або Захід, або Росія. Таку думку висловив директор відділу стратегії Warsaw Enterprise Institute і радник компаній польського оборонпрому Анджей Талага. Він припускає, що наша держава може впасти ще при нинішньому поколінні, а це буде мати негативні наслідки для Польщі.
"Варто мати це на увазі, вступаючи з Україною в суперечки у тому числі і в історичні, ми не говоримо з рівним партнером, а з прикутим до ліжка хворим. За 20 років може виявитися, що більше нікому буде доводити нашу моральну правоту в питанні трагедії на Волині і Східній Галичині", - написав Талага.
За його словами, сьогодні найбільшою загрозою в регіоні залишається Росія. Але з роками при збереженні нинішньої внутрішньої та зовнішньої політики вона буде слабшати. При цьому, на його думку, Москва навряд чи ослабне настільки, щоб не мати сили домогтися політичного домінування або навіть територіально поглинути Україну.
"Ситуація в Україні виглядає фатально. ООН розмістив її разом з Польщею в групу країн, яким найбільше загрожує депопуляція. У обох країн схожий дуже низький рівень народжуваності. Однак між нашими країнами існує також багато відмінностей не на користь України. І наслідки депопуляції в країнах будуть абсолютно різними", - написали в матеріалі.
Також автор зазначив, що реальне населення України на сьогодні невідоме, а останні дані перепису датуються 2001 роком.
"300 років тому більшість територій нинішньої України простягалися безлюдними степами. Хто знає, чи не буде так знову. Не варто бити Україну, тому що вона і так ледве жива. Не сьогодні і не завтра, але в кінці кінців вона може стати безплідною, із зруйнованою економікою і без сил для виживання. Її захоплення або підпорядкування Москві боляче вдарить і по Польщі, оскільки зникне певний буфер між нами і Росією. Демографічні дані ООН - це лише перший сигнал тривоги", - йдеться в статті.