ua en ru

Напівпорожні пляжі і черги на кордоні: Кримчанин розповів, як насправді проходить курортний сезон в окупованому Криму

Напівпорожні пляжі і черги на кордоні: Кримчанин розповів, як насправді проходить курортний сезон в окупованому Криму Фото: Пляж в Молочному, Сакський район, Крим. Знімок був зроблений в червні 2017 (Осман)

Скільки туристів відпочиває на пляжах Криму, чи зникла з білбордів "георгіївська" символіка і як на в'їзді в окупований півострів створюють картинку для російських ЗМІ - в матеріалі Styler

З 2014 року, коли Росія анексувала Крим, кожне літо в інтернеті вирують бурхливі суперечки щодо кількості туристів на півострові. Користувачі соцмереж з України та Росії активно публікують фото з кримських пляжів.

"Людей немає, пляжі порожні", - пишуть в українських новинах. "Курорти переповнені людьми. Транспорт не справляється з напливом туристів!" або "Кожен другий росіянин вважає за потрібне провести відпустку саме в Криму", - повідомляється в російських ЗМІ.

Щоб дізнатися, як насправді йдуть справи з "завантаженістю" пляжів Криму і чи підвищилися за останній час ціни на продукти на півострові, ми звернулися за коментарем до одного з кримчан.

Кримський татарин, режисер монтажу одного з кримських телеканалів Осман (в цілях безпеки редакція не вказує прізвище) живе в Києві, а недавно як раз побував в гостях у родичів в Криму.

У коментарі для Styler кримчанин розповів, як багато туристів відпочиває в Криму в кінці червня. Також ми дізналися, що саме зараз будують на місці знесених торгових рядів в Сімферополі і чому на в'їзді в окупований Крим туристів оглядають занадто довго.

Штучні черги на кордоні і машини з "київськими" номерами

Професорський робочий куточок недалеко від Алушти – мальовниче місце, яке протягом багатьох років вважалося дуже популярним серед туристів. Зараз досить включити одну з веб-камер, які показують пляжі цього місця, щоб переконатися: туристів тут зовсім небагато.

Кримчанин Осман розповідає: пляжі Криму, на яких він побував за останні кілька днів, пустують, а місцевих жителів на них часом більше, ніж туристів.

Пляжі в Криму

Фото: "Натовпи" туристів в Євпаторії. Фото зроблено в червні 2017 року (Осман)

"Насправді всі пляжі порожні. Є новини про те, що в Криму на березі моря засмагають в основному тільки місцеві жителі – не вигадка. Це стосується всіх центральних пляжів. Там скрізь така ситуація", - розповідає Осман.

Чимало людей поки що не поспішають їхати в Крим через холодну погоду. Нетипово низька для червня температура повітря і води змушує туристів вибирати замість Криму інші, більш теплі і вигідні за ціною курорти.

При цьому кримчанин зазначив, що кордон з окупованим півостровом перетнути не так просто. Навіть під час туристичного сезону.

"На кордоні – штучні черги. Україна пропускає, а Росія – ні. На окупованій стороні дуже довго проходить огляд. Люди кажуть, що таким чином створюють "масовку" для російських ЗМІ, щоб у новинах пропагандистських каналів повідомили про нібито великий наплив туристів на півострів", - говорить він.

Пляжі в Криму

Фото: Пляж в Молочному, вихідний день, Знімок зроблений в червні 2017 року (Осман)

До речі, українці в Криму продовжують їздити. За словами Османа, на півострові він помічав чимало херсонських таксистів. А також машини з номерами АА (Київ) і АЕ (Дніпропетровська область).

Кримчанин нещодавно був у Молочному (село в Сакському районі, населення – трохи більше 2 тис. людей – ред.), а також в Євпаторії, яка вважається одним з найбільш відвідуваних туристами міст Криму.

"Туристів немає ні там, ні там. На пляжі в основному місцеві. Кафе біля узбережжя напівзакриті. Повинен відзначити, що це був вихідний день", - розповідає Осман.

Російські туристи втрачають інтерес до Криму

Потік відпочиваючих в аннексированном Росією Криму на початку сезону 2017 року впав на 40%, повідомляє Deutsche Welle.

"Серед всіх причин зменшення інтересу росіян до відпочинку в Криму – високі ціни на авіаквитки і холодна погода", - пишуть у виданні.

Головним конкурентом Криму називають Туреччину: там ціни набагато нижче, а сервіс при цьому відрізняється більш високою якістю. Російські туристи, побачивши гідну альтернативу дорогому відпочинку на півострові, вибирають для відпуску інші країни. За словами співробітників готелю, туризм Криму явно програє турецьким курортам.

Сімферополь сьогодні

Фото: У Сімферополі на місці знесених торгових рядів центрального ринку будують сквер, розповідає кримчанин (Осман)

"За великим рахунком в цьому немає жодної новини. У Криму давно ціни були непомірно високі. І всі знали жарт "До Туреччини їдуть ті, хто не може собі дозволити Крим". З одного боку, ціни підвищуються, коли популярність курорту висока. Це нормальний процес. Але в Криму ціни і так традиційно високі. Незалежно від того, є попит на туристичні послуги чи ні", - зізнався один з місцевих жителів.

"У нас в травні спостерігалося падіння потоку на 35-40%", - відзначив співробітник готелю в селищі Кореїз (Велика Ялта). За його словами, це дає підстави припускати, що кількість відпочиваючих в липні-серпні знизиться на 20-30%.

altaltalt
Фото: Ями на дорогах у Криму (Осман)

Нещодавно влади анексованого Криму оприлюднили дані, згідно з якими за січень-травень 2017 року на півострові відпочили 807 600 туристів. У той же час російські туроператори кажуть, що насправді ця цифра набагато нижче.

Підвищення цін на продукти

Нещодавно в мережі в черговий раз заговорили про підвищення цін на продукти в окупованому Криму. Осман підтвердив цей факт.

"Ціни однозначно підвищилися. Буквально сьогодні в Сімферополі я заходив у магазин, де продають фрукти та овочі. Побачив, що полуниця там коштує 250 рублів, це приблизно 100 гривень. Люди кажуть, що через сильні опади врожай у цьому році вийшов невдалий, тому і ціни високі. У середньому ціни й на інші продукти вищі, ніж на материковій Україні - на 25-40%", - розповідає Осман.

alt

Фото: Ціни на сухофрукти на одному з ринків Сімферополя. Червень 2017 року (Осман)

Днями в одному з магазинів Осман купив маленьку пляшечку шампуню за 43 грн.

"З приводу зарплат сказати складно. Знаю, що середня пенсія в Криму – близько 8000-10 000 рублів. Звичайно, на ці гроші особливо полуницю не поїси", - додає Осман.

Традиційно немаленькою зарплата залишається у держслужбовців. Але більше всього коштів отримують ті, хто представляє силовий блок: поліція, прокуратура, ФСБ.

Життя в Сімферополі і будівництво швидкими темпами

Осман помітив, що в Криму, як і раніше, все ще само багато російської символіки. Стрічки, прапори і плакати відповідної тематики тут можна побачити практично на кожному розі.

"На вулицях Сімферополя до цих пір дуже багато "георгіївської" символіки. Це залишилося ще з 9 травня", - сказав він.

Зараз у місті на місці знесених торгових рядів центрального ринку будують сквер, розповідає Осман.

У Криму будують новий термінал аеропорту

Фото: Далеко видно будівництво великого терміналу аеропорту Сімферополя. Будівництво йде швидкими темпами (Осман)

"Кажуть, що сквер споруджується за рахунок спонсорських коштів. Але ходять чутки, що всю територію ринку скоро знесуть і російський олігарх Усманов буде будувати тут великий ТРЦ", - додає він.

За його словами, в Криму є нові, добре зроблені дорожні розв'язки. Там, де раніше дороги були поганими, провели ремонт. Але там, де дорогу проклали пару років тому, утворилися ями.

"Є і сильно запущені траси. Наприклад, у Сімферополі на вулиці маршала Жукова. Там дорога - взагалі непотріб. Ями трапляються глибиною до щиколотки, а то й більше", - розповідає кримчанин.

Путін у Криму

Фото: Пропагандистські білборди в Євпаторії. Путін обіцяє добудувати міст в Крим в 2018 році (Осман)

У Сімферополі тим часом будують новий термінал аеропорту, каже Осман. Навіть якщо не стежити за новинами, то видно, що масштабне будівництво йде швидкими темпами.

За повідомленнями російських ЗМІ, зараз сімферопольське напрямок нібито "входить до п'ятірки найбільш затребуваних в Росії", а з потоком туристів влітку стара будівля аеропорту ледве справляється.

"Сам термінал буде дуже великий. І будівництво йде без зупинки, дуже масштабне. Мені здається, старий термінал перероблять у вантажний, тому що обіцяний до 2018 році міст не побудують", - говорить Осман.