Популярне українське радіо оштрафували на круглу суму за порушення квот

Субота 11 листопада 2017 19:12
Популярне українське радіо оштрафували на круглу суму за порушення квот
Фото: Радіостанція (flickr.com/a_kuha)

Однією з власниць радіостанції є дружина відомого українського політика

Популярне радіо "Люкс ФМ" оштрафували на велику суму за недотримання квот по україномовного контенту. Про це повідомляє Львівський портал з посиланням на прес-службу радіостанції.

За недотримання вимог законодавства щодо обов'язкової частки звучання в ефірі пісень українською мовою Національна рада з питань телебачення і радіомовлення наклала штраф на радіостанцію "Люкс ФМ".

Моніторингом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за станом на 1 серпня 2017 року було зафіксовано порушення вимог частини другої статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки частка пісень державною мовою в проміжок часу з 07:00 до 14:00 на радіо "Люкс ФМ" становила 23,5%. За таке порушення передбачені санкції, такі як стягнення штрафу згідно з частиною одинадцятою статті 72 Закону у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору. Таким чином, сума штрафу ПРАТ "Люкс ФМ" склала понад 50 тисяч гривень.

Згідно з законом, частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій протягом першого року його дії повинен становити 25 відсотків, протягом другого року – 30 відсотків, протягом третього року – 35 відсотків. Зміни законодавства щодо обов'язкової частки пісень українською мовою набули чинності 8 листопада 2016 року.

Як відомо, радіостанція "Люкс ФМ" входить в медіахолдинг ТРК "Люкс", співвласницею якого є дружина мера міста Львова Андрія Садового Катерина Кіт-Садова.

За даними на кінець 2016 року, Катерина Кіт-Садова володіла 1% акцій ПРАТ "Радіокомпанія Люкс" і була власницею побічно 49% через ПРАТ "ТРК Люкс", в якій її частина становила 76, 78%. Іншими співвласниками ПРАТ "Радіокомпанія Люкс" на кінець 2016 року були Роман Андрейко, львівський бізнесмен, політик і з 2014 року –депутат від партії "Самопоміч" у Київській міській раді, і його дружина Оксана Андрейко. У Романа було 40% акцій, а у Оксани – 10%.

До речі, відома радіоведуча розповіла, як FM-ефір наповнюється українською мовою.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся