Київські мурали: 5 найбільш "гучних" настінних малюнків весни
Дама з кліткою, скандальний лабіринт проблем і неугодні міфічні ластівки – з настанням теплих весняних днів у Києві "розпускаються" нові мурали
Сьогодні киян та гостей столиці муралами не здивуєш. Минулий рік подарував Києву десятки масштабних зображень на фасадах будівель. Незвичне для України напрямок стріт-арту розділило поціновувачів мистецтва на два ворогуючих табори. Хтось збирає підписи під настійними проханнями зафарбувати сміливі малюнки. Захисники "мурализации", у свою чергу, поспішають створити контр-петиції і зберегти "настінний розпис".
У 2016 році столичні активісти вирішили не зупинятися на досягнутих результатах, продовжуючи прикрашати Київ ще більш розмаїтими і яскравими муралами. Тепер без гіда по столичним муралам не обійтися.
Styler пройшовся вулицями Києва, зробивши добірку нових величезних малюнків на фасадах столичних будівель.
"Лабіринт проблем" (вул. Дмитрівська, 62/20)
Фото: "Лабіринт проблем" – мурал, що отримав світове визнання і опинився в центрі скандалу (streetartunitedstates.com)
Не встигнувши з'явитися, новий мурал на вул. Дмитрівській відразу ж став епіцентром скандалу. "Лабіринт проблем" хочуть зафарбувати через "обмеження релігійних світоглядів". Нагадаємо, про це на своїй сторінці повідомив столичний активіст Гео Лерос – один із засновників масштабного проекту Art United Us. Лерос пояснює, що з таким проханням до нього звернувся один з помічників нового прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Прізвище чиновника активіст не називає.
Небайдужі кияни осторонь не залишилися, створивши на сайті КМДА петицію з вимогою врятувати один з кращих в світі муралов від знищення "з-за примх помічника глави уряду України". Підписати петицію можна оналайн.
При цьому мурал від художника з Казані Rustam Qbic увійшов до топ-10 кращих муралов місяця за версією інтернет-видання "StreetArtNews", що спеціалізується на вуличному мистецтві.
"Робота про те, як кожен з нас протягом всього життя вирішує ті чи інші завдання, шукає вихід з лабіринту проблем. Кожен з нас подорожній і кожен дійде до свого пункту призначення", - каже художник Rustam Qbic.
"Аватар" (вул. Братиславська, 12)
Фото: Мурал на вул. Братиславська, 12 (Facebook.com/geo.ya.1)
"Аватар" – так лагідно соцмережі назвали новий мурал у Дніпровському районі столиці. Автор величезної настінного малюнка - іспанський художник Liqen.
І знову у киян виник спір про сенс і "меседж" зображення. Одні радять не шукати зайвих смислів, другі кажуть, що мурал про кохання, а деякі бачать в ньому військову тематику. Сучасне мистецтво воно таке – кожен знайде в ньому своє утримання під настрій.
"Мурал з кроликами і ластівками" (Чоколівський бульвар, 1)
Фото: На місці "кроликів і ластівок" мешканці будинку хотіли б бачити соняшники (Facebook/anya.ustenko)
"Кролики і ластівки" з'явилися на стіні одного з житлових будинків на Севастопольській площі. Це ще одна робота португальського художника Антоніо Коррейя, який творить під псевдонімом Pantonio. У 2015 році Антоніо вже прикрасив Київ масштабною роботою зі схожим сюжетом на проспекті Перемоги. До речі, цей же художник з цим же сюжетом розмалював одну зі стін будинку на головній вулиці Чорнобиля. Коррейя присвятив свою роботу 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС.
На стіні в синьо-зелених тонах зображено міфічні істоти, які поступово перетворюються на птахів, схожих на ластівок.
І знову не обійшлося без неприємностей. Як розповіли представники художника, місцеві жителі вважають малюнок занадто темним, і на його місці хотіли б бачити соняшники.
"Особливий" мурал (вул. Анрі Барбюса, 11/2)
Фото: Мурал допомагав малювати школяр з особливими потребами (euromaidanpress.com)
І знову яскравий малюнок був створений в рамках проекту Art United Us. Нова робота розповідає про подорожі в ті світи, які роблять нас краще, дарують цікаві знайомства і відкривають нам багато нових можливостей.
Автор мурала - художник Артем Прут. У створенні роботи йому допомагав 12-річний школяр. Творці проекту Art United Us відзначають, що тепер будуть підключати до створення нових муралов дітей з особливими потребами.
"Два дні поспіль до мене приходив дванадцятирічний хлопчик Олексій. Думаю він приходив би кожен день, якби не школа. Адже Олексій, так він мені представився - відмінник, і дуже серйозний молодий чоловік. Казав, що в школі не вірили йому, поки не показав фотографії друзям і однокласникам з місця нашого співробітництва", - розповів художник Артем Прут.
"Дівчина з пташкою" (вул. Антоновича, 138)
Фото: "Дівчина з пташкою" – саме новеньке в Києві (Facebook/jared.morgan)
Ще один весняний мурал з'явився в Києві зовсім недавно на вул. Антоновича, 138. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Джаред Морган, виклавши відповідну фотографію.
Величезний малюнок являє собою чорно-біле зображення дівчини з кліткою в руках, на якій сидить расправляющая крила птиця.
До речі, Styler зібрав для вас ТОП-5 радянських мозаїк Києва, які знаходяться на межі зникнення.