ua en ru

Пожежа в таборі "Вікторія": стало відомо, як просувається розслідування

Пожежа в таборі "Вікторія": стало відомо, як просувається розслідування Фото: Пожежа (УНІАН)

З дня пожежі минуло півтора місяця

Через півтора місяця після пожежі в дитячому спортивно-оздоровчому таборі "Вікторія" в Одесі досі не встановлена причина трагедії. Наразі немає результатів по жодній з 28 призначених експертиз. Про це повідомляє "Таймер".

У четвер, 2 листопада, в Одеській облдержадміністрації відбулося друге засідання тимчасової комісії з вивчення обставин пожежі у таборі "Вікторія". Головою виступив заступник голови ОДА Олександр Терещук.

Заступник керівника відділу процесуального керівництва прокуратури Одеської області Олег Хорсуненко розповів про хід розслідування. Прокуратура проводить розслідування за двома провадженнями. Зокрема, за ознаками ч. 2 ст. 270 КК "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки".

Оголошено підозру двом посадовим особам дитячого закладу - директорові і відповідальному за пожежну безпеку. Підозрюваний директор табору слідству не сприяє і не дає свідчення. Однак, за словами Хорсуненко, правоохоронці зібрали достатньо доказів, які свідчать про те, що підозра директору пред'явлена обгрунтовано.

Також у прокуратурі повідомили, що кількість призначених експертиз збільшена з 25 до 28. Однак нових результатів експертиз немає.

Зазначається, що для розслідування трагедії слідству важливі результати двох експертиз: пожежно-технічної і будівельно-технічної. Результати очікувалися у жовтні, але для проведення цих експертиз знадобилися додаткові документи, і тепер результати очікуються в листопаді.

"Зараз нас цікавлять причини та осередок займання. У понеділок завезли до Києва додаткові відео і фото, необхідні експертам для встановлення результатів", - зазначив слідчий.

Він повідомив, що наразі опитані всі діти, які відпочивали на момент пожежі, і половина співробітників (50 осіб). Правоохоронці встановили коло осіб, які працювали в таборі у день пожежі, але допитані ще не всі. З ними досі не провели слідчий експеримент.

Також правоохоронці обіцяють призначити економічну експертизу вилученої документації в рамках розслідування реконструкції табору. Наразі вилучені документи вивчає служба аудиту і податкова.

Також Хорсуненко заявив, що багато членів комісії не сприяють розслідуванню.

На засіданні також виступив представник нацполіції - керівник слідчого управління Сергій Шайхет. Він повідомив, що поліція розслідує всі раніше заявлені версії події - несправність електропроводки, кип'ятильника, підпал, - тобто жодна з версій не виключена.

Відзначається, що 30 батьків відмовилися від того, щоб їх діти давали свідчення.

"Багато батьків і дітей не йдуть назустріч слідству. Вони не допомагають", - сказав Шайхет.

Нагадаємо, 15 вересня в Одесі горів муніципальний дитячий оздоровчо-спортивний табір "Вікторія" на вулиці Дача Ковалевського. В результаті пожежі загинули три дівчинки.

Раніше повідомлялося, що в Одесі попрощалися з дітьми, загиблими у пожежі в таборі "Вікторія".