У полі під Києвом стартував знімальний процес картини про події 2014 року в Іловайську
15 серпня в Україні почалися зйомки фільму під робочою назвою "Іловайська історія", що описує події Іловайської військової операції 2014 року. В основі сценарію картини – реальна історія ветеранів-добровольців батальйону "Донбас", які брали участь у операцію по визволенню Іловайська.
Над сценарієм фільму Михайло Бриних працював понад два роки. В основу сюжету він поклав численні матеріали у пресі про Іловайську операцію.
Фільм планують відзняти до кінця жовтня і закінчити роботу над ним наступного літа. Приблизно під 29 серпня, роковини Іловайської трагедії, планується прем'єра картини
Основна частина подій фільму розгортається у місті Іловайськ, за визволення якого українські військові боролися у серпні 2014 року.
В той період війни добровольці взяли під контроль значну частину міста, але під час вуличних боїв поранення отримав командир штурмової групи батальйону "Донбас" під позивним "Бішут".
Як запевняють учасники подій, він разом із пораненим побратимом лишилися в оточенні у самому центрі міста. Вони знаходилися в укритті близько місяця. Виживати увесь цей час їм допомагали місцеві мешканці.
Перший знімальний день пройшов у полі під Києвом. Тут навколо - багато соняшників. Військові, які брали участь у визволенні Іловайська, кажуть, що ці місця нагадують їм поля Донбасу. Особливо – природу навколо міста Іловайськ, де проходили жорстокі бої.
У перший знімальний день, коли почався робочий процес над картиною, знімали сцени за участі бойовиків ДНР/ЛНР.
Актор Максим Ванурін у фільмі гратиме терориста т.зв. "Новоросії".
"У мене невеличка епізодична роль, навіть без слів. Граю "ополченця", якого, напевне, вбивають. Бо я решту сценарію ще не бачив. Читав тільки початок поки що", - каже він у коментарі для Styler.
Фото: Актор Максим Ванурін у фільмі гратиме терориста т.зв. "Новоросії" (Віталій Шевченко)
За його словами, вживатися в роль було досить легко, адже це всього лише роль, а не реальна участь у бойових діях на боці бойовиків.
"Вони мали свою ідеологію. Думали, що захищають, як вони вважали, свою територію, і я намагався максимально вжитися в цю роль. Звісно, я не на боці бойовиків у реальному житті, але тут на деякий час треба побути на "тому боці". Це звичайна роль загалом, як на мене", - розповідає актор.
Режисер фільму Іван Тимченко у коментарі для Styler каже, що локацій для зйомок фільму буде багато. Окрім знімального процесу у полі та в інших місцях відкритого простору, будуть також знімати у павільйонах зі спеціально виготовленими декораціями. Також будуть знімати батальні сцени, "коридор" і безпосередньо сам Іловайський котел.
Знімальна група сподівається на підтримку Міністерства оборони, яке могло б надати полігони для зйомок фільму.
В основу художнього фільму покладені реальні історії, додає Тимченко.
"Це реальна історія, яка надихнула сценариста на написання сценарію. Як я розумію, історію розповіли бійці батальйону "Донбас". Події відбуваються навколо вимушеного полону. Це період після бою за Іловайськ. Стрічка взагалі про людей. Про тих, які воювали і не воювали. Тих, хто і з нашого боку, і не з нашого", - розповідає режисер.
На його думку, зараз особливо потрібно знімати фільми про війну на сході України.
"Звичайно, це треба робити. А коли, як не зараз? Мені здається, перші враження – вони найяскравіші. Далі вже з'являється історія, і вона менш щира і менш правдива", - висловлює думку режисер.
Доброволець батальйону "Донбас" Андрій Погорєлов у складі другого взводу першої штурмової роти брав участь у штурмі Іловайську 18 серпня 2014 року.
Тоді, згадує він, була взята окраїна міста – приватний сектор. Батальйон "Донбас" закріпився у місцевій школі і почав наступальні дії. У боях добровольці понесли великі втрати. Території періодично переходили з рук в руки.
Пізніше Андрій Погорєлов потрапив у полон до бойовиків, коли його із побратимами оточили у Червоносельському. У полоні, окрім добровольця, опинилося ще понад сто українських військових. Через чотири місяці Андрія обміняли і звільнили.
Андрія Погорєлова запросили знятися у епізодичній ролі у фільмі.
"Наш командир Тарас Костанчук придумав цей проект. Такого в Україні ще не було. Він захотів показати все, як було: має вийти правдива історія участі у війні українських добровольців. Зазвичай у фільмах показують ЗСУ, а от про добровольців говорять мало. Ми із побратимами знімаємося у масовці. Нас вирішили запросити, бо ми брали участь в усіх тих подіях. А основні ролі грають професійні актори", - говорить Андрій Олександрович.
Відео: Наші відважні дівчата у лавах української армії (video.rbc.ua)
Нагадаємо, автор відомої книги "Іловайськ" Євген Положій написав новий роман про життя, війну і справедливість.
Також стало відомо, що відомі особистості української культури написали листа Олегу Сенцову, який зараз голодує у російській тюрмі.