Єдиний вихід — опріснювати морську воду, але 50 мільярдів рублів на це у Криму немає
Наявні на території північного Криму запаси прісної води дозволять працювати хімічним підприємствам у найближчі два роки після цього заводи можуть зупинитися. Про це сьогодні сказав республіканський міністр промислової політики Андрій Васюта на засіданні колегії відомства на Кримському содовому заводі, повідомляють Примітки.
"Ресурс (водозабірних) свердловин через півтора-два роки буде повністю вичерпаний, що теоретично може призвести до зупинки виробництва на хімічних підприємствах. І я не бачу навіть сенсу говорити про катастрофічні наслідки, які (ця зупинка) може спричинити для північного Криму", — заявив "міністр".
За словами Васюти, існує чотири варіанти вирішення проблеми: буріння нових артезіанських свердловин і будівництво опреснительной станції, постачання води з території материкової Росії або відновлення роботи Північно-Кримського каналу. Два останніх варіанти кримський міністр вважає "малоймовірними".
"Що ж стосується опреснительной установки: на мій погляд, ми все одно змушені були б до цього прийти в найближчий час. Але цей варіант є не найдешевшим: в межах 40-50 мільярдів рублів. Це міжгалузевий проект, в ньому задіяно і наше міністерство, і міністерство енергетики, оскільки реалізація цього проекту дозволить забезпечити підприємства водою на 100% і закрити 50% потреби Північного Криму. Плюс ще це забезпечить генерацію) до 220 МВт електроенергії", — розповів Васюта.
Варто відзначити, що займається пошуком інвестора "Корпорація розвитку Криму", однак поки безуспішно.
Також нагадаємо, що після перекриття Україною у 2014 році Північно-Кримського каналу на півночі Криму в цілому і в Армянську зокрема почалося зневоднення і засолення підземних джерел, які живилися за рахунок канали і постачали місто питною водою.
Крім цього, будівництво Керченського мосту призведе до екологічної катастрофи і загибелі дельфінів.