ru ua

"Пристрелили б її на місці": Тимчук відреагував на скандал з Савченко

"Пристрелили б її на місці": Тимчук відреагував на скандал з Савченко Фото: Надія Савченко (Ратинського В'ячеслав / УНІАН)

Дмитро зізнався, що знайомий з Савченко ще з часів її служби в Іраку

Український військовий журналіст, координатор групи "Інформаційне опір", нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук відреагував на скандал з народним депутатом Надією Савченко, яка заарештована за підозрою в підготовці теракту в центрі Києва. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Дмитро вважає, що в цій ситуації українські спецслужби спрацювали на дуже високому рівні. Він припустив, що Савченко могла бути застрелена офіцерами ВСУ, до яких звернулася за допомогою для реалізації держперевороту.

"Подумати тільки! Припереться з такими пропозиціями до людей, які неодноразово бували у бойових сутичках з усієї цієї російської мерзотою, втратили там друзів... Чесно кажучи, можна було очікувати, що ті ж офіцери просто пристрелили б її на місці. Але, на щастя, витримка все ж таки зробила свою справу, і її не гримнули, тому що зараз би все було представлено абсолютно по-іншому – великомучениця і так далі. Рубан теж, очевидно, був би канонізований в ранг святого Російської православної церкви", - зазначив Тимчук.

За його словами, Надію підвело її відчуття месіанства. Також нардеп вважає, що Савченко дуже переоцінила готовність українського народу до хаосу і руйнування державності тільки з-за того, що є невдоволення нинішньою соціально-економічною ситуацією.

"У людини явно шифер нерівно покладений, тому це стан неадекватності вплинуло на оцінку сил і засобів. Вона вважала, що ненависть до влади настільки велика, що варто звернутися до командира будь-якого рівня, як він тут же призведе свій підрозділ у повному складі і скаже: "Ми готові йти на заклання заради того, щоб знищити український парламент". Але тут вона трохи помилилася. Думаю, якщо б соціально-економічний рівень у нас сьогодні був би хоч трохи вище, то таких питань взагалі б не виникало, а всі бурління були б маргінальними", - говорить координатор групи "Інформаційний опір".

Дмитро зізнався, що знайомий з Савченко ще з часів його служби в Іраку.

"Це була досить одіозна, ексцентрична і епатажна особистість, що про неї знав весь контингент. Там я спілкувався з нею буквально один раз, але відразу зрозумів: тітка, що називається, трохи стрьомна. Коли я почав розпитувати хлопців з контингенту, то почув такі розповіді, що зараз не наважуся їх повторити. Дівчина дійсно в абсолютному неадекваті. І тоді, і сьогодні мене цікавить одне питання: як вона вступила у військовий вуз, тим більше в льотний, і дійшла до того, щоб отримати офіцерське звання? Адже необхідно пройти медичну комісію, огляд психіатра. Я питав генералів про те, як людина пройшов комісію. Мені відповіли: "Ну, нам зверху сказали, ми і відправили". А питання психічної неадекватності стояв давно, на рівні генералів в Генштабі знали, що є абсолютно ненормальна дама-офіцер, яку так сильно тягнуть, що її потрібно брати туди, куди вона хоче", - поділився спогадами нардеп.

Нагадаємо, що Надія Савченко, яку позбавили депутатської недоторканності і заарештували за підготовку терористичних актів у Раді, опублікувала на своїй сторінці в Facebook сміливе відео. У ньому вона знімає вишиванку, переодягається у військову форму і звертається до людей. Вона пообіцяла українцям балотуватися в президенти, коли для цього прийде час.