Вчені обговорили "спадщину" Російської імперії в Україні
Історики хочуть домогтися виконання рішення одеського суду про неправомірність відновлення пам'ятника російській імператриці Катерині II в Одесі. Про це вчені заявили на круглому столі, присвяченому монументальній спадщині Російської імперії в Україні, який організували Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам'яті, Українське товариство охорони пам'яток історії та культури, Одеський національний університет ім. В. Мечникова, повідомляє прес-служба УІНП.
Учасники заходу обговорили низку проблем, пов'язаних з імперським стилем і монументальним спадщиною Російської імперії в Україні, їх інструменталізацією і використанням проросійськими політичними силами в пропаганді ідей так званого "русского міра" і мобілізації відповідного електорату окремих регіонів України
Історики звернули увагу на необхідність проведення виваженої державної політики національної пам'яті, актуалізованої гібридної агресією Російської Федерації з активним використанням "історичної" пропаганди в інформаційній війні проти України
"За результатами обговорення проблематики круглого столу вирішено звернутися до Одеської міської ради з пропозицією виконати судові рішення про неправомірність встановлення пам'ятника Катерині II в Одесі", - говорять вчені.
Нагадаємо, що директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів про особливості проведення декомунізації в Україні.
В'ятрович вважає, що саме завдяки активній підтримці громадськості очолювана ним установа виконав більшу частину своїх завдань і в майбутньому потреба в ньому відпаде. Він каже, що після усунення символів тоталітарного режиму в Україні УІНП повинен зосередитися на головній функції - інформативну та просвітницької.
Голова УІНП наполягає, що декомунізація не стала нав'язуванням одного бачення історії. Закон про декомунізацію на його думку, став спробою впорядкувати процес, зокрема знесення пам'ятників Леніну, який почався стихійно кілька років тому.