ru ua

У Бразилії рвонула дамба: деталі і відео моторошної трагедії

У Бразилії рвонула дамба: деталі і відео моторошної трагедії Фото: прорив дамби в Бразилії (twitter.com/24_7seven)

Гребля в провінції Мінас-Жерайс була побудована 43 роки тому

Відео: YouTube / Euronews

У Бразилії результаті прориву греблі, яка стримувала воду з відходами від металургійної промисловості в провінції Мінас-Жерайс, кількість загиблих зросла до 58 людей. В мережі опубліковані відеоролики про масштаби трагедії, рятувальну операцію та розповіді родичів жертв та постраждалих.

Прорив стався в п'ятницю о першій годині дня за місцевим часом. Потоки бруду хлинули на адміністративні будівлі та будинки мешканців, при цьому системи аварійного попередження не спрацювали.

На шляху потоків води і глини були паркування, столові і офіс вугільної компанії. Грязьовим потоком була змита їдальня, де обідали сотні робітників місцевої шахти.

Відео: YouTube / DW News

Бразильський суд погодився заморозити більше мільярда на рахунках гірничо-видобувної компанії Vale - всі гроші підуть на допомогу постраждалим.

Місцеві відзначають, що компанія Vale опинилася в складній ситуації. Зруйнована дамба не використовувалася з 2015 року.

Відео: YouTube / Euronews

Дамба була побудована 43 роки тому, і таких дамб в цьому штаті кілька. Об'єм греблі - приблизно 12 мільйонів кубометрів води.

За словами робітників дамби, ніхто не стежить за її станом: "Вони кажуть, що їх попереджали про можливість прориву, але нічого зроблено не було. Вони чекали, що це станеться".

Відео: YouTube / BadBlonde

Зараз на місці трагедії працюють сотні рятувальників та місцевих жителів, які з п'ятниці, не зупиняючись ані на секунду, продовжують пошуки тих, хто вижив.

Під численними шарами глини було виявлено автобус, який, як вважається, доставляв працівників на шахту.

Відео: YouTube / Global News

Зазначимо, що за словами рятувальників, шанси знайти живих є мінімальними."Мені важко говорити про це. Дуже боляче. Ті, кому вдалося врятуватися, втратили будинки, майно - абсолютно все", - говорить один з місцевих жителей.

Це не перший прорив дамби в Бразилії.

Попередній відбувся в 2015 році, і тоді потоками токсичного бруду був повністю затоплений найближчий населений пункт.

Відео: YouTube / Euronews

За словами рятувальників, шанси знайти тих, хто вижив - мінімальні.

Відео: twitter.com/Bolsoneas

Як повідомлялося, в даний час в результаті події вважаються зниклими без вести 305 осіб. Ще 192 людини були врятовані. Однак, в неділю був знайдений автобус людьми, всі вони загинули.

Нагадаємо, представник Держагентства цивільної оборони Флавіо Годиньо заявив, що влада відновлює пошукові роботи зниклих без вести на місці прориву дамби на руднику Вале Коререго.