"Підліткові" проблеми для звичайних дітей є надзвичайно важливими
Батьки продовжують турбуватися зростанням кількості так званих "груп смерті" в соцмережах. Однак, як стверджує соціальний психолог Катерина Мельникова в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA, підтримки в інтернеті шукають в основному підлітки без друзів у реальному житті, оскільки в 13-16 років приходити за порадою до батьків їм здається неправильним і неприродним.
"Головною аудиторією суїцидальних груп в інтернеті є діти з неблагополучних сімей, а також не соціалізовані підлітки. Це пов'язано в першу чергу з тим, що діти цих двох категорій відчувають себе вигнанцями в суспільстві, неймовірно сильно потребують прийняття і розуміння", - стверджує психолог.
За її словами, батькам варто турбуватися, якщо дитина стала демонструвати головні симтоми залежності від настанов кураторів "групи смерті" - почала важко йти на контакт, постійно проводить час в інтернеті, стала замкнутою, у неї змінюється режим дня, вона перестає хвилюватися про свої "підліткові" проблеми.
Саме останні для дитини є надзвичайно важливими: страх бути висміяним, перша закоханість, пошук власного шляху в житті. Все це для підлітка являє собою демонстрацію бажання жити і бути успішним.
І якщо ці "проблеми" в одну мить зникають, то можна говорити про те, що і майбутнє для дитини стає примарним і не дуже важливим.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, скільки українських дітей зареєстровано у "групи смерті"