ua en ru

Як працює "Команда порятунку тварин у Києві" (фоторепортаж)

Як працює "Команда порятунку тварин у Києві" (фоторепортаж) Фото: Волонтер Сергій заспокоює дворову собаку, яку привіз в клініку на обстеження (РБК-Україна)

Styler публікує фоторепортаж про робочі будні "Команди порятунку тварин у Києві"

Історія столичної "Команди порятунку тварин" починається з її засновників - Михайла Сторожука та Любові Кравчук.

Одного разу морозним вечором в січні 2013 року Михайло вперше зняв змерзлого кота з дерева. Тоді киянин відгукнувся на пост у соцмережі, де говорилося, що в одному з районів Києва нікому врятувати нещасного котика.

Будучи спелеологом, який тільки-но оволодів технікою однієї мотузки, Михайло погодився допомогти... Незабаром до нього звернулися жінки з двору, де на сосні вже три дні сидів ще один кіт.

Команда порятунку тварин у Києві

Фото: "Команда порятунку тварин у Києві" за роботою. Іноді змусити кота злізти з дерева не так і просто (РБК-Україна)

Одного разу навесні Михайло побачив в соціальній мережі пост про те, що потрібні добровольці для роботи з летючими мишами, яких виявили на Виноградарі (ред. - один з житлових районів Києва). Виявилося, що "непрохані гості" оселилися в сусідньому будинку.

До речі, якраз тоді Михайло познайомився зі своєю майбутньою дружиною - Любою. Коли вони розговорилися, виявилося, що Люба допомагає не тільки летючим мишам, але й іншим тваринам, що потрапили в біду, в основному - котам.

Далі вони стали працювати разом. З часом це стало їх основною роботою - так сформувалася "Команда порятунку тварин".

Порятунок тварин у Києві

Фото: Люба дістає з холодильника коробку з летючими мишами, які перебувають у зимовій сплячці (РБК-Україна)

Кажани в Києві

Фото: Процес годування летючої миші, яку забрали з під'їзду житлового будинку. З настанням теплої погоди мишеня відпустять на волю (РБК-Україна)

Михайло зізнається, що саме Люба запропонувала масштабувати їх важливе заняття: дівчина вже давно займалася порятунком і лікуванням тварин.

Пара згадує, що на придумування назви для їх справи пішло чимало часу. Починали з найбільш простого - "Служба порятунку тварин". Однак скорочений варіант - СПТ - засновникам не подобався.

Через якийсь час зійшлися на сьогоднішній назві - "Команда порятунку тварин у Києві". Красиво, та й англійською непогано звучить - Кyiv Animal Rescue Group або просто KARG. До речі, "Карги" по-грузинськи – "добре".

Порятунок тварин у Києві

Фото: Член "Команди порятунку тварин" Артем піднімається на дерево, щоб зняти кота. Тим часом з віконця на задньому фоні за роботою рятувальників спостерігає домашній пухнастик (РБК-Україна)

Перші місяці хлопці часто знімали котів з дерев. При цьому Михайло розповідає, що у них з Любою були різні підходи до порятунку пухнастиків. Люба, швидко опанувавши техніку однієї мотузки, могла довго сидіти на дереві і вмовляти котика самостійно злізти з дерева. Іноді така "психотерапія" працювала.

Порятунок кота

Фото: "У дитинстві я дуже боявся собак. Як виявилося, не тих боявся: боятися треба котів. І лелек", - жартує Михайло Сторожук. Киянин зізнається, що ще в дитинстві на нього напала зграя бродячих собак. З тих пір страх перед чотирилапими друзями у нього залишився. Але робота в команді рятувальників, а також дружина Михайла Люба змогли приглушити дитячі страхи чоловіка (РБК-Україна)

На сьогоднішній день KARG – це група добровольців, які рятують тварин, що потрапили в біду. В команді 10 рятувальників. Для роботи у хлопців є чотири автомобіля та спеціальне спорядження.

Вони виїжджають на рятувальні операції вдень і вночі, в будь-яку погоду. Заради життя тварини члени команди готові піднятися на найвище дерево, повзти сотні метрів по вузькому затопленому тунелю і пробивати дірки в цегляних стінах – ці люди здатні на багато.

Автопарк команди порятунку тварин

Фото: Автопарк "Команди порятунку тварин": "Жигулі" та "Рафік" готуються їхати на виклик (РБК-Україна)

Мешканці двору допомагають волонтеру підготувати хвору собаку до транспортування

Фото: Мешканці двору допомагають волонтеру підготувати хвору собаку до транспортування в ветклініку (РБК-Україна)

Порятунок собак у Києві

Фото: Волонтер Сергій домовляється з лікарями ветеринарної клініки про госпіталізацію собаки по кличці Лама. Імовірно тварину отруїли (РБК-Україна)

Отруєння собак у Києві

Фото: Михайло і його помічниця намагаються заспокоїти собаку, щоб вколоти їй седативний препарат перед транспортуванням в клініку. Собака потрапила в капкан для зайців і отримала серйозну травму шиї. З капканом на шиї собака проходила кілька тижнів (РБК-Україна)

Ремонт машини команди порятунку тварин

Фото: У перервах між дзвінками хлопці без діла не сидять. Ремонт машини, яка з часом увійде в автопарк Команди (РБК-Україна)

Порятунок тварин у Києві

Фото: Новий день - нові виклики. "Команда порятунку тварин" відловлює котів з квартири після пожежі. Господиня більше не в змозі за ними доглядати (РБК-Україна)

Рятувальники тварин

Фото: Михайло дістає з сачка напівдикого кота, якого попросили відловити в одній із квартир (РБК-Україна)

Групи порятунку тварин у Києві

Фото: Котика спіймали (РБК-Україна)

Вдома у рятувальників тварин

Фото: Вдома у Михайла і Люби. Михайло приймає черговий дзвінок з проханням про допомогу (РБК-Україна)

Михайло у себе вдома разом з собаками і Саллі Фунтиком, котом Леопольдом і дочкою Ларисою

Фото: Михайло у себе вдома разом з собаками Саллі і Фунтиком, котом Леопольдом і дочкою Ларисою (РБК-Україна)

Команда порятунку тварин

Фото: Люба з донькою Ларисою (РБК-Україна)

Одна з врятованих Михайлом та його командою, кішок. Тварина просиділо кілька днів у теплотрасі. Рятувальникам довелося пробиратися по розпеченому трубах, які підводили до дому гарячу воду, щоб дістати кішку. Коли кішку відловили і принесли в квартиру, вона виявилася дуже доброю і ручний, але надзвичайно переляканою. Так у Михайла і Люби оселилася сімнадцята кішка

Фото: Михайло готується годувати своїх вихованців. Вдома у пари живе 17 кішок, 2 собаки і щур (РБК-Україна)

Допомогти команді порятунку тварин у Києві

Фото: Одна з врятованих Михайлом та його командою кішок. Тварина просиділа кілька днів у теплотрасі. Рятувальникам довелося пробиратися по розпеченим трубам, які підводили до дому гарячу воду, щоб дістати кішку. Коли кішку відловили і принесли додому, вона виявилася дуже доброю і ручною, але надзвичайно переляканою. Так у Михайла і Люби оселилася 17-та кішка (РБК-Україна)

"Команда порятунку тварин у Києві" існує за рахунок пожертв небайдужих людей. Кожен бажаючий може внести свій внесок в їх важливу роботу. Для цього редакція Styler ділиться реквізитами команди рятувальників:

  • 5168 7553 7476 6588 (Кравчук Л. Л.) - на утримання підопічних Команди, або цільовий збір на лікування конкретної тварини;
  • 5168 7553 8839 0243 (Сторожук М. Н.) - на спорядження, паливо, іноді цільовий збір.

Фінансова звітність Команди доступна на їх сторінці в Facebook.