Розправи і торгівля дітьми: журналісти дізналися, що відбувається в українських інтернатах

STYLERLIFE        29.11.2016 - 20:03
Фото: Дитина у притулку (fontanka.ru)
Фото: Дитина у притулку (fontanka.ru)

У дитячих притулках знущаються над їхніми мешканцями, б'ють і доводять до самогубств

В українських інтернатах відбуваються не тільки знущання, а й вбивства. Про це дізналися журналісти в ході розслідування для програми "Гроші".

В Україні працює понад 700 притулків – це більше, ніж в будь-якій іншій європейській країні. Один з найстрашніших розташований у Снятині Івано-Франківської області. Тут у 2015 році живцем спалили хлопця, а в 2016 році один з підлітків вистрибнув з третього поверху. Місцеві жителі кажуть, що в інтернаті відбуваються замахи на життя і замовні вбивства.

Голова міжнародного фонду, який опікується дітьми-сиротами, Ніна Катанова вважає, що причиною цих розправ можуть бути гроші. Щорічно близько 7,5 млрд грн виділяється на інтернати, на одну дитину щомісяця - понад 20 тис. грн, з яких діти отримують лише копійки.

"Тільки 10% йде на дітей, а решта - йде на комунальні послуги, викладачів і вчителів", - додала Катанова.

Вихованець інтернату в Снятині Василь Бойчук підтвердив, що в притулку дійсно б'ють дітей.

"Вони брали і заводили в туалет, а там робили, що хотіли", - говорить він.

Крім того, йому держава пообіцяла будинок за 400 тис. грн, які були на нього виділені, але чоловік отримав житло, куплене втричі дешевше, без газу та інших зручностей. У ситуації зникнення грошей намагався розібратися соціальний працівник Сергій Сидлярчук. В його двір кинули вибухівку. Після викрили цілу систему заробітку на дітях екс-директора інтернату Леоніда Шимчука, який зараз заарештований.

Раніше Styler розповів, як живуть старенькі пересленцы з Донбасу в хоспісі під Києвом.

On Top