Розстріл волонтерів у Луганській області: у справі несподіваний поворот
Прокуратура повідомила про долю бійців з 92-ої бригади
Військова прокуратура зняла звинувачення з демобілізованих бійців АТО з 92-ї бригади по справі про розстріл мобільної групи Андрія Галущенко в Луганській області у 2015 році. Про це повідомив адвокат, який представляв інтереси демобілізованих бійців Ігор Черняк на своїй сторінці в Facebook.
"Сьогодні були офіційно зняті всі підозри з бійців 92-ої бригади в кримінальній справі про розстріл мобільної групи волонтера Ендрю. Все-таки щось змінюється в нашій Державі, якщо військова прокуратура готова визнавати і виправляти власні помилки.
Так, це перемога!!! Дякую всім за допомогу і підтримку. За справедливість і правда варто боротися!!! Всі подробиці – після повернення у Харків!", - написав на своїй сторінці Ігор Черняк.
Скріншот посту (facebook.com/igor.cherniak)
Трагедія, яка сталася 2 вересня 2015 року недалеко від міста Щастя Луганської області не була випадковістю. Мобільна група, в якій працював волонтер Андрій Ендрю Галущенко разом з представниками силових відомств підірвалася на фугасі.
Крім Ендрю загинув співробітник СБУ, інші члени групи потрапили в лікарню з травмами різного ступеня тяжкості.
Група показувала хороші результати в роботі з припиненням переміщенню контрабанди в секторі А.
До війни Андрій Галущенко був бізнесменом, у нього була невелика виробничо - будівельна компанія. Коли почалася революція в Києві, Ендрю відклав усі справи і пішов на Майдан. Після – записався в перший батальйон Нацгвардії, займався волонтерством і допомагав військовим. Галущенко був командиром розвідгрупи першого батальйону Кульчицького. В пам'ять про Андрія Галущенко встановлена меморіальна дошка.
Фото: Меморіальна дошка Глущенко (ВГО Асоціація Кадетська співдружність)
У лютому 2016 року в Краматорську затримали підозрюваних у нападі на групу Галущенко демобілізованих бійців 92-ї бригади Олександра Свидра ("Змій") та Павла Долженко ("Крим"). Бійцям вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство при обтяжуючих обставин) Кримінального кодексу України, яка в тому числі передбачає довічне позбавлення волі. Як стверджував захист, у Олександра Свідра було алібі - на момент вибуху він перебував на позиції разом з товаришами по службі.
У вересні 2016 року прокуратура сил АТО призупинила розслідування розстрілу групи Ендрю. А в листопаді 2017 з Олександра Свідра і Павла Долженко зняли всі звинувачення.
Нагадаємо, волонтер просить допомогти важкопораненим бійцям АТО.