ru ua

Дитина війни: як живеться дев'ятирічному хлопчикові з Авдіївки

Дитина війни: як живеться дев'ятирічному хлопчикові з Авдіївки Фото: Житель Авдіївки (Колаж РБК-Україна)

Сім'я постраждалого хлопчика мріє про власний будинок

Дев'ятирічний хлопчик з Авдіївки половину свого життя провів у зоні бойових дій. Він втратив будинок, в якому жив, вижив під час обстрілу "Градом" і побував під гусеницею БМП. Історію хлопчика розповідає ТСН.

Вадим Игнатенко, 9-річний житель Авдіївки мріє про новий будинок, так як його власний був знищений бойовими діями. А поки дитина змогла, після декількох років тяганини, отримати офіційний статус дитини війни. Але пільг хлопчик не отримує досі.

Вадим Игнатенко пережив обстріл "Градами", в якому отримав поранення руки.

"Спочатку накрило хвилею, і я побіг. Не відчував ніякого болю, потім через кілька хвилин заболіло плече", - розповів хлопчик.

Вдруге він постраждав, коли потрапив під бойову машину піхоти. Результатом цього став перелом ноги і травма голови. У Вадима діагностували перелом лобної кістки, і навіть завели кримінальну справу, щоб довести право на статус.

Батьки та волонтери почали домагатися для Вадима статусу дитини війни і після 10-місячної боротьби змогли відсвяткувати успіх.

Як стверджують волонтери, Вадим став дев'ятою дитиною в Україні, який має такий статус. Хоча дітей, які постраждали внаслідок військових дій, набагато більше.

"До нас часто звертаються батьки, чиї діти за час військових дій постраждали. У дітей на очах вбивало їх рідних і близьких, діти потрапляли під обстріл, у них почали проявлятися енурез, хронічні захворювання. Якщо брати Авдіївку, то у нас немає навіть дитячого психіатра", - каже спеціаліст соціального патронажу гуманітарної організації "Проліска" Ольга Юдіна.

У рідному місті Вадим не було вже давно. Він згадує, як на його очах снаряд потрапив у дитячий майданчик.

"У футбол грали, коли війни не було. Коли снаряд сюди залетів, то пів каруселі відірвало", - розповів Ігнатенко.

Його сім'я жила на 9-му поверсі будинку, який прославився завдяки муралу з місцевою вчителькою української мови. Зараз будинок виглядає плачевно – в під'їзд зайти неможливо, так як двері завалені і проходи перекриті.

У своїй колишній квартирі Вадим зміг знайти одну єдину цілу іграшку, яку можна було б забрати з собою. Будинок, в якому він виріс, і вікна якого виходили на Донецький аеропорт, тепер непридатний для житла.

Сім'я Ігнатенко мріє про новий будинок, адже в родині троє дітей, яким потрібно десь жити і ходити в школу. Частину грошей батьки вже зібрали, ще частину допомогли зібрати волонтери, але на покупку власного житла все одно поки що не вистачає.

Майбутній футболіст Вадим Игнатенко повертається в село Орлівка з м'ячем з розбитого будинку і мрією про те, що коли-то його життя налагодиться. Допомогти в цьому може кожен, хто захоче це зробити – і перерахує будь-яку суму на картку Приватбанку 4731 2191 1040 1795. Кошти збирає тато Вадима – Ігнатенко Кирило Вадимович.

Відео: "Дитина війни" (ТСН)

Нагадаємо, жителі Авдіївки розповіли про наслідки обстрілу.