Російські письменники виступили проти запровадження державної ідеології в РФ
Громадські діячі вважають цю ініціативу відкритою спробою державного перевороту
Відомі російські письменники опублікували відкритий лист, в якому виступили з протестом проти введення державної ідеології в Російській Федерації. Його оприлюднив письменник і колишній політв'язень Лев Тимофєєв у Facebook.
"Ми, російські письменники і журналісти, висловлюємо свою стурбованість і тривогу у зв'язку з тим, що в країні відкрито і навіть демонстративно оголошено про намір змінити існуючий суспільний і державний устрій чи, інакше кажучи, зробити державний переворот. Лідер фракції "Справедлива Росія" Сергій Миронов, який не раз виступав у ролі уповноваженого провісника політичних змін, ініційованих зверху, нещодавно публічно заявив, що вносить в Думу пропозицію встановити якусь єдину державну ідеологію і відповідно змінити статтю 13 Конституції РФ, в якій серед іншого йдеться: "Ніяка ідеологія не може встановлюватися в якості державної чи обов'язкової", - зазначили у листі
Письменники, серед яких і колишні політв'язні, нагадали про небезпеку тоталитаризму:
"Немає ніякого сумніву: змінити таким чином статтю 13 чинної Конституції РФ - значить вчинити державний переворот і зробити ще один, можливо, останній, фатальний крок на шляху перетворення сучасної Росії в тоталітарну державу. Зволікати не можна! Мовчати не можна! Ми добре пам'ятаємо долі тоталітарних держав минулого століття, пам'ятаємо початковий "тріумф волі", ріки крові в епоху розквіту і безславне, жалюгідне фіаско у фіналі. І за все це платить народ – мільйонами життів, десятками мільйонів покалічених доль", - йдеться в петиції.
Громадські діячі висловили рішучий протест проти наміру змінити існуючий державний і суспільний лад Росії і насадити згори якусь "тотальну ідеологію".
Першими лист підписали Людмила Улицька, Олексій Симонов, Світлана Алексієвич, Ірина Прохорова, Володимир Войнович, Лев Рубінштейн, Олександр Подрабінек, Анатолій Курчаткин, Віктор Єсіпов і сам Лев Тимофєєв.
До протесту долучилися користувачі мережі: запис набрав майже 1000 репостів і більше 400 підписів у коментарях від рядових росіян.
До речі, житель Москви подав у суд на "Останкіно" за "отупіння населення".