Російські ЗМІ вчергове розповсюдили фейки про Євробачення 2017
Команда Євробачення змогла зекономити майже 150 млн грн
Низка пропагандистських сайтів у Російській Федерації та сайтів з тенденційним контентом в Україні подали фейкову інформацію про нібито виявлені багатомільйонні зловживання при проведенні пісенного конкурсу Євробачення 2017. При цьому вказані ресурси покликаються на нібито висновки аудиту, проведеного Державною аудиторською службою України.
За словами російських пропагандистів, сума зловживань становить 468 млн грн, хоча у офіційному листі-вимозі ДАСУ і в Акті ревізії дана цифра не фігурує взагалі. Висновки Державної аудиторської служби насправді виявили ряд незначних порушень, які підлягають виправленню у чітко визначені терміни або вже виправлені, проте не знайшов серйозних зловживань, про що йдеться в офіційному висновку ДАСУ після ретельної п’ятимісячної перевірки фінансової звітності та іншої документації організаторів Євробачення.
Виконавчий директор Національної суспільної телекомпанії України Олександр Лієв зазначив, що команда Євробачення впоралася з процесом і змогла зекономити і залишити на рахунках у держказначействі майже 150 млн грн, пише "Суспільне мовлення".
"Є окремі порушення, які виявлено, але вони не настільки масштабні. Вони на суму в 100 разів менші, ніж та, яка сьогодні звучить в ЗМІ. Серед них тих, які можна було б вважати сенсаційними, на мою думку, немає. Понад 400 млн грн - не значить, що ці гроші вкрадено. Мається на увазі, що є порушення процедури", - пояснив Лієв.
Він сказав, що команда, яка готувала Євробачення, справилася з цим процесом.
"Не зважаючи на те, що підготовка масштабного конкурсу тривала протягом трьох місяців, команда змогла не лише сформувати бюджет, а це майже 700 млн грн, які виділив Кабмін, але й залишила на рахунках держави майже 150 млн грн. Ми сподіваємося, що ці кошти підуть на розвиток суспільного мовлення в Украні. Зараз вони на казначейських рахунках", - додав Лієв.
Варто зауважити, що це – не перша спроба використання відверто недостовірної інформації з метою здійняти ажіотаж довкола “Євробачення”, в якому, як відомо, російська співачка Юлія Самойлова не змогла взяти участь через порушення українського законодавства (незаконний перетин кордону України – під час концерті в окупованому Криму). Російська Федерація неодноразово використовувала “Євробачення” як привід для створення нових пропагандистських фейків щодо України.
Як повідомлялося раніше, 19 жовтня посадовців Державної аудиторської служби України було впіймано у Вінницькій області на хабарі в 10 тис. грн.