АТОвець пронесе український прапор по паломницькому шляху "Ель Каміно де Сантьяго"
Учасник АТО Валерій Ананьєв – десантник та "секс-символ" АТО, через рік після того, як пішов з армії, вирішив пронести український прапор пішки по паломницькому шляху "Ель Каміно де Сантьяго". Про це повідомляє Depo.ua.
Слід відзначити, що завдяки своїй популярності та розгалуженості цей маршрут справив великий вплив на поширення культурних цінностей в епоху Середньовіччя і входить до числа пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
До осені 2014-го Валерій був контрактником. Коли почалася війна, він міг звільнитися, але залишився. Разом з 25-ю бригадою звільняв Слов'янськ і Жданів, приймав участь у боях за Вуглегірськ, Шахтарськ, Добропілля, Краматорськ, Комунар і Дебальцеве. За даними видання, механік-водій БМД дивом вцілів після того, як по його бойовій машині поцілив снаряд з РПГ.
Присвятивши ВДВ чимало років, він вирішив звільнитися.
Фото: Валерій Ананьєв (facebook.com/id.ananiev)
Через півроку після дембелю Валерій пішов з армії, в "Заявлении десантника Валерия Ананьева" пояснював, що хоче бути вільною людиною. Тепер Валерій поставив за мету пройти 1500 кілометрів до однієї з найбільших святинь католицизму – могили апостола Якова на півночі Іспанії, - паломницький шлях "Ель Каміно де Сантьяго".
31 травня, після того як Україна отримала безвіз, він оголосив, що ця подія співпала з його давньою мрією.
"Я піду пішки з Парижу через всю Францію, через всю Іспанію до узбережжя атлантичного океану, до мису Фіністера, 1,5 тисячі кілометрів, пішки, один. Йти я буду приблизно два місяці, без знання мови, ночувати буду де доведеться, в монастирях і місцевих готелях. Як і 60% українців, я ніколи не був за кордоном, тому буду знайомитися з Європою сам і показувати вам. Ель Каміно де Сантьяго - стародавній паломницький шлях, завдяки якому з'явилося саме поняття пілігрим. Паломники ходять цим маршрутом вже більше тисячі років. В когось релігіозні цілі, в когось філософські, а моя з'явиться, гадаю, протягом цього шляху", - розповів АТОвець.
11 липня на Майдані всі бажаючі підписали прапор, який Валерій пообіцяв пронести через весь шлях а в кінці подорожі встановити на мисі Фіністера.
Варто відзначити, що 28 червня український десантник вже був в Орлеані, де показав монастир, побудований 700 років тому, в якому колись молилась Жанна Д'арк і будинок, в якому вона жила. Також показав кімнату в хостелі, та, вивчивши журнал, заявив, що він єдиний з України і наймолодший чоловік серед тих, які тут зупинялися.
Відео: Лідер гурту Тартак підписує прапор (facebook.com/id.ananiev)