Яку користь дасть Україні безвізовий режим, скільки наших громадян подорожують країною і як налагодити комунікацію між різними областями – в коментарі відомого письменника для Styler
Нещодавно у Європарламенті завершилися дебати з приводу безвізового режиму для України, а у четвер 6 квітня депутати проведуть голосування.
Під час дебатів більша кількість депутатів виступили за безвіз для України, підкресливши, що Україна виконала для нього всі необхідні умови.
Зокрема, депутат Європарламенту від Німеччини, член Комітету у закордонних справах Міхаель Галлер заявив, що Україна втілила не тільки технічні, але й політичні зміни. Він підкреслив, що реформи втілюються повільно, але варто враховувати й бойові дії на сході країни.
Напередодні голосування найбільші політичні групи Європарламенту висловилися за підтримку безвізового режиму для України.
"Україна є частиною Європи. І ми не повинні про це забувати", - підкреслив чеський парламентар Яромир Штетина.
Однак деякі депутати виступили з критикою змін в Україні в законодавстві про запобігання корупції, зокрема, в частині електронного декларування. Тому ризик того, що за "безвіз" можуть не проголосувати, лишається, але українці схрещують пальці в очікуванні позитивного рішення.
Styler вирішив поцікавитися думкою знаменитого українського письменника Сергія Жадана про те, чим важливий для України такий довгоочікуваний безвізовий режим.
"Якщо ми думаємо і далі інтегруватися в Європу, то надання Україні безвізового режиму – це ще один важливий крок до цього", - впевнений Сергій Жадан.
Безвіз потрібен українцям не так з практичної, як з ідеологічної точки зору, вважає письменник. Не треба забувати, що євроінтеграція України була хоч і не головною, але однією з ключових вимог Майдану, пояснює він.
"Можливість їздити в Європу без віз важлива й просто як можливість. Не обов’язково кудись їхати вже завтра. Але важливе саме відчуття, що ми стали вільнішими, ніж були до цього. Зараз бачимо, що люди за ці три роки вже тисячі разів розчарувалися у владі. Тому надання безвізу безперечно додасть тільки позитиву. Людям важливо знати, що у разі поїздки за кордон їх ніхто не стримуватиме, і вони почуватимуться вільно", - ділиться своїми думками письменник.
Чим ближчий термін можливого надання Україні безвізу, тим більше в соцмережах пишуть, що Україні безвіз вже й не потрібен. Мовляв, українці за ці три роки стали настільки біднішими, що мало хто може собі дозволити поїздки в Європу. З цього приводу Сергій Жадан має категоричну позицію.
"Я б так не сказав. Якщо люди й далі збираються бути бідними, то так нічого навіть не зміниться. Але суспільство хоч і поступово, але все одно стає більш заможним", - вважає письменник.
З іншого боку, є думки експертів про те, що із наданням безвізового режиму в Європу відразу поїде ще більше мігрантів з України. Передбачається, що заробітчани виїздитимуть з України цілими хвилями.
"Думаю, цього просто не станеться. А десь через п’ять років для більшості українців безвіз буде вже чимось дуже звичним, а не якоюсь надзвичайно великою перевагою. Бо я щодня бачу, як українці змінюються на краще. Ці зміни просто не можна не помітити", - каже Сергій Жадан.
Відомий український блогер, журналіст, мандрівник та автор культурних проектів Богдан Логвиненко розповів про невтішну статистику поїздок українців як за кордон, так і в межах нашої країни.
Зокрема, він повідомив, що близько 40% українців ніколи не залишали межі своєї області, тому вони нічого не знають про інші регіони своєї країни.
"Статистика страшна: 40% українців ніколи не виїжджали за межі своєї області. Це означає, що ми живемо в полоні стереотипів: наприклад, в Києві не знаємо, що відбувається в Херсонській області. Херсон для нас — це кавуни і все, а насправді там багато цікавого, чого саме — ніхто не знає", — сказав журналіст.
Сергій Жадан також нагадує про те, що українці мало їздять не тільки по Європі, а й по своїй країні.
"Українцям безперечно треба більше їздити, причому усюди. Це розширює горизонти, дозволяє бачити, як живуть в різних країнах. Після таких поїздок багато хто проникається іноземним досвідом і впроваджує щось корисне у нас", - коментує письменник.
За його словами, зараз особливо не вистачає "поїздок обміну" між різними областями України. В той час як молодь Львівської області могла б на власні очі побачити Донбас, а людина із Сумщини відкрила б для себе Миколаївщину.
"Подивіться: багато хто не їздить навіть по своїй області. Цю ситуацію треба змінювати. Треба влаштовувати поїздки молоді по регіонах України. Насправді такі поїздки вже є, їх проводять. Але це має стати системою", - підсумував Сергій Жадан.