В деяких судах приймають навіть фотографії могильних плит
Українські суди змушені визнавати документи, які видають у фейкових республіках "ЛНР" і "ДНР" в якості доказів. Про це повідомив журналіст Олексій Романов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Журналіст опублікував посилання на судовий реєстр, де зазначено, що український суд визнав свідоцтво про смерть, видане в "ЛНР" в якості доказу.
"Як випливає зі свідоцтва про смерть номер 1, виданого відділом запису актів цивільного стану Первомайського міського управління юстиції Луганської Народної Республіки, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, Особа 2 помер інформація 3 р. Первомайськ Луганської області", - так написано в судовому рішенні.
Скріншот з реєстру (reyestr.court.gov.ua)
Таким чином, видно, що українські суди як підстави для вирішення посилаються на документ "Міністерства юстиції Луганської Народної Республіки".
Як стверджує журналіст Олексій Романов, так справ в українських судах –тисячі.
"Не завжди ось так прямо посилаються, прямо в тексті, на документи "ЛДНР". Але все одно такі документи українськими судами приймаються. Та у справах копії таких документів залишаються. В якості належних та допустимих доказів. Таке життя", - написав журналіст.
Скріншот поста (facebook.com/olexijromanov1)
Один з коментаторів, журналіст Володимир Бойко, пояснив, що в даній ситуації – це правильно, так як для того, щоб уникнути порушення права людей, що проживають на окупованих територіях, потрібно використовувати такі документи.
"У цьому немає нічого дивного, так і повинно бути. Це - так звані "намибийскі винятки". Будь-яка держава, що входить до ООН, має визнавати псевдо-документи щодо реєстрації актів цивільного стану, видані юридично нікчемними установами на кшталт "ЛНР" і "ДНР". Інакше б істотно порушувалися права людей, які проживають на територіях цих утворень. Рекомендую знайти рішення Міжнародного суду ООН за 1971 рік в справі Намібії, яке є прецедентом", - написав Бойко.
А Романов повідомив, що в одному з таких рішень українських судів як докази надали фотографію могильної плити.
"В одному з таких судових рішень я бачив (в якості підстави і докази) посилання на фото могильної плити з прізвищем та датами народження і смерті небіжчика", - написав журналіст.
Скріншот коментарів (facebook.com/olexijromanov1)
До речі, пропагандисти в Луганську зганьбилися своєю неграмотністю.