ua en ru

У Севастополі військові виселяють людей з гуртожитку на вулицю

У Севастополі військові виселяють людей з гуртожитку на вулицю Фото: Гуртожиток Банківської академії (commons.wikimedia.org)

При передачі будівлі "забули" врахувати живуть там людей

У Севастополі колишні співробітниці Банківської академії можуть опинитися на вулиці. Нахімовське училище виграло чергову судову тяжбу проти мешканців гуртожитку. Про це пише "Крим. Реалії".

Ольгу Огородник, яка працювала завгоспом в Банківській академії, виселили з гуртожитку на підставі виконавчого листа. Ольга деякий час жила в машині, а тепер змушена поневірятися по друзях і знайомих. Губернатор окупованого Севастополя пообіцяв жінці кімнату в іншому гуртожитку, але досі обіцянки не виконав.

Повторити долю Огородник можуть ще дві родини колишніх співробітниць Банківської академії. У цих сім'ях є неповнолітні діти, а доходи не дозволяють орендувати інше житло.

В суді з людьми воює Міністерство оборони РФ, яке представляє інтереси Нахімовського училища.

З усіх що живуть в гуртожитку, є тільки одна людина, яка змогла домогтися права на безстрокове проживання – Людмила Ключицька.

"Наші суди настільки специфічні, що з аналогічних справ можуть виносити докорінно протилежні рішення. Якщо моє право на проживання суд підтвердив – я виграла апеляцію, то ці сім'ї апеляційну інстанцію програли. Нахімовське училище отримало виконавчий лист, згідно з яким люди повинні добровільно покинути гуртожиток до 1-го березня", – розповіла Ключицкая.

Тетяна Потапська проживає в гуртожитку з неповнолітнім сином. У разі примусового виселення їм нікуди йти.

"У мене ні в Севастополі, ні в Криму немає ніяких родичів. Всі мої родичі в Україні. Тому говорити про те, що хтось мене погодиться пустити пожити, навіть на деякий час, не доводиться. У гуртожитку ми живемо вже довго, ми тут зареєстровані та іншого житла у мене з сином немає", – говорить Потапская.

Жінка працює економістом у транспортному підприємстві, та її місячна зарплата не покриє орендну плату зйомного житла.

Потапська повідомила, що вона разом з колишніми колегами намагалася впливати і на міністерство, і на місцевий уряд.

"Ми і виходили на пікети, і в судах постійно беремо участь, і навіть писали листа президенту. Листи постійно "спускаються" вниз – на рівень севастопольської адміністрації – і тут їх просто ігнорують. Вина на те, що навколо нас склалася така ситуація, лежить на місцевому уряді, який при передачі будівель гуртожитків не вказало в офіційних документах обтяження у вигляді декількох сімей, які там прописані та фактично проживають", – додає вона.

Ще одна сім'я, де росте троє дітей, також опинилася в списку на виселення. Марина Парибак знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною.

"У нас багатодітна сім'я, троє неповнолітніх дітей. Я перебуваю в декретній відпустці, працює лише мій чоловік. Він – водій на одному підприємстві, але влаштований не офіційно. Зарплата коливається в районі 20-25 тисяч рублів, чого на нас п'ятьох, зрозуміло, недостатньо. Про оренду житла взагалі не може йтися", – говорить Парибак.

За словами жінки, у її сім'ї немає родичів в Севастополі і будь-якої допомоги з боку.

"Єдині родичі, які живуть взагалі в Криму, – мої батьки. Але вони живуть у Джанкойському районі, в маленькому селі. Це єдине місце, куди ми теоретично можемо поїхати. Але ви зрозумійте, я більше 18 років тому виїхала звідти через те, що там немає ні роботи, ні якихось перспектив ні для мене, ні для чоловіка, ні для наших дітей. Хочеться дати дітям гарну освіту, самим працювати", – сказала Парибак.

Колишні співробітники Банківської академії у всьому звинувачує місцеву владу та мають намір продовжувати юридичну війну в судах.

"Ми програли апеляційну інстанцію. Далі на черзі у нас касація, а потім – Верховний суд. Всі ці інстанції, якщо буде потрібно, ми пройдемо", – підсумувала Парибак.

До речі, російські окупанти змушують кримчан "прикрашати" будинку триколорами.