ua en ru

Штурм активістами відділення поліції: реакція українців (відео)

Штурм активістами відділення поліції: реакція українців (відео) Фото: затримання активістів (kyiv.npu.gov.ua)

У поліції вибачилися за скандальну фразу одного з силовиків при затриманні активістів

У мережі активно обговорюють інцидент біля Подільського райвідділу поліції в Києві, коли правоохоронці затримали близько 40 осіб при спробі штурму управління поліції". 9 лютого в результаті бійки 3 силовиків доставили в лікарню - вони отримали хімічні опіки очей та дихальних шляхів. У той же час 7 громадян звернулися за допомогою.

Багатьох обурило брутальне поводження правоохоронців щодо активістів, а також скандальна репліка "Лягай, Бандера!". Відповідне відео швидко поширилося в соцмережах і викликало обурення українців.

Начальник Головного управління Нацполиции Києва Андрій Крищенко вже вибачився за висловлювання поліцейського під час затримання учасників спроби штурму управління поліції.

Штурм активістами відділення поліції: реакція українців (відео)

Скрін: facebook.com/UA.KyivPolice

Також він заявив, що поліцейським, які перевищили свої службові повноваження під час затримання активістів у Києві, загрожує до 8 років тюремного ув'язнення.

Користувач мережі Тім Златкін опублікував повне відео затримання активістів у Подільському райвідділу.

Відео: facebook.com/akvilifer

Серед коментарів звучать висловлювання як на підтримку поліції, так і критика через "бандерівську" фразу одного з силовиків зокрема:

"Я просто дивуюся. "Рідна поліція" вперше почала працювати... Отак ви і почнете звертати увагу - коли журналістів на ваших очах б'ють... І будете ловити нападників";

Фото: facebook.com/UA.KyivPolice

"Так, нехай самі кого проконвоюють хоч раз, та ще шрами навколо всі подивляться, це жахливі наслідки важкої контактної роботи з правопорушниками. Поліція, це як військо, але внутрішнє";

"Я не знаю, що там сталося всередині будівлі райвідділу Нацполіції на Подолі, але от "Лягай, Бандера" ще дуже довго буде відкашлюватися. І навіть голос тварини мені видався знайомим ще з Євромайдана... Невже той самий кримський Беркут?"

Відео: facebook.com/sergonaumovich

Відомий журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook розповів, як все відбувалося:

"Дуже цікаво розвиваються події. Сьогодні активісти і друзі Каті Гандзюк прийшли на мітинг Юлії Тимошенко в Києві, щоб поставити їй запитання з приводу відставки голови Херсонської облради Владислава Мангера, якого називають одним із замовників вбивства Гандзюк (Мангер обирався до облради від "Батьківщини" і партія несе за нього відповідальність). Проте активістам стала перешкоджати поліція. Близько десяти осіб, які прийшли на мітинг з плакатами "Хто замовив Гандзюк", затримали без всяких причин і повезли у райвідділ.

Вже там, під РВВС, почалися сутички з учасниками організації С14, які прийшли підтримати затриманих, але найперше затримання відбулося без приводу, на рівному місці. Просто тому що активісти і їхні плакати не сподобалися правоохоронцям і організаторам мітингу..."

Штурм активістами відділення поліції: реакція українців (відео)

Скрін: facebook.com/den.kazansky

Штурм активістами відділення поліції: реакція українців (відео)

Затримання активістів у Києві на Подолі (Фото: Стас Козлюк)

У соцмережі також можна зустріти побоювання громадян, що для затримання поліцією причини може і не бути:

"Субота. Київ. Затримуємо молодь на Подолі. Повторюємо: радикалізація виборців, прихильників - це не демократичні принципи. "Я правильно зрозумів, що причиною затримання на Подолі були не демократичні принципи"? Можете підказати, яка саме це стаття? Якщо причина була інша - то так і напишіть. Я не знаю, якщо завтра я, наприклад, скажу на вулиці дочки "ну все, годі грати, пішли додому", а вона відповість "не хочу" - може, поліцейський поруч теж вирішить, що це "не демократичні принципи" і мене затримає?

Штурм активістами відділення поліції: реакція українців (відео)

Скрін коментарів (facebook.com)

Як повідомлялося раніше, поліція зможе повідомити раніше затриманим активістам на Контрактовій площі про підозру тільки після того, як матеріали будуть вивчені слідчими.

Нагадаємо, 9 лютого у Києві правоохоронці затримали близько 40 осіб при спробі штурму управління поліції". Пізніше правоохоронці винесли постанови про звільнення затриманих раніше активістів.