ua en ru

"Синоптичні реформи": українців попередили про зміни в погоді

"Синоптичні реформи": українців попередили про зміни в погоді Фото: Погода (pixabay.com/Lebemaja)

З’явився прогноз на середину листопада

В Україні у середу, 15 листопада, знизиться температура повітря. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Антициклон Япрак поширить свій високий атмосферний тиск на всі наші області і тому завтра, 15 листопада, істотні опади малоймовірні", - відзначила експерт.

"Метеоявища - хіба що тумани, ну, це можна прогнозувати ще довго. Але не зменшуйте пильність за кермом", - додала вона.

"Синоптичні реформи": українців попередили про зміни в погоді

Карта погоди (facebook.com/tala.didenko)

За даними синоптика, температура повітря у середу, 15 листопада, у порівнянні з вівторком, 14 листопада, скрізь знизиться і становитиме +3+10 градусів.

"Зараз у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Херсонській областях та в Криму спостерігається +13+19 градусів! Завтра вже похолодає", - написала синоптик.

У Києві в середу, 15 листопада, буде холодно, вночі 0-2 тепла. Вдень очікується +4+6 градусів, без опадів, вночі та вранці місцями туман.

"Ось така вона, листопадова погода - з цікавими іменами, теплою весною та різкими синоптичними реформами", - зазначила Діденко.

"Синоптичні реформи": українців попередили про зміни в погоді

Скріншот поста (facebook.com/tala.didenko)

До речі, стало відомо, чому Київ зупиняється у заторах під час дощу.

Наголошується, що в столиці найменший дощ і сніг відразу паралізовують рух, хоча не повинні істотно впливати на водіння.

Експерт у сфері транспорту та інфраструктури Дмитро Беспалов розповів, що коли транспортний попит перевищує транспортний пропозицію, збільшується затримка для учасників руху та, відповідно, утворюються затори.

На його думку, затори потрібно вимірювати кількісно, зіставивши середню швидкість в звичайних умовах і, наприклад, з дощовим днем.

Також експерт назвав причини заторів.

За його словами, перша причина – це лінь місцевих жителів.

"Погана погода змушує нас виїжджати в місто на машині, навіть якщо цього не було в планах. Хто захоче йти до зупинки громадського транспорту під дощем і калюжами по изношенному тротуару? З іншого боку, в Києві більше мільйона зареєстрованих автомобілів, при цьому їздять більше 600 тисяч з них. Коефіцієнт використання автомобілів у нас дуже високий, він дорівнює 0,88", - говорить Беспалов.

За словами експерта, це означає, що 88% з тих, хто має вільний доступ до приватного автомобіля, вибере саме його, а не велосипед або громадський транспорт для свого переміщення.