Скільки потрібно бігати, щоб схуднути
Як треба бігати, щоб прийти у форму і позбавитися від зайвих кілограмів. Корисні поради та рекомендації для ефективних пробіжок
На питання, скільки потрібно бігати, щоб скинути зайву вагу й придбати чудову фізичну форму, однозначної відповіді не існує. Одним достатньо кількох місяців регулярних часових пробіжок, інші домагаються результату через півроку, а третім, щоб тримати себе у формі, потрібно займатися бігом постійно.
Багато залежить від генетичної схильності до повноти, способу життя і способу харчування, стану здоров'я. Але існують певні закономірності, враховуючи які, можна не переживати за настання позитивного ефекту - він обов'язково буде, навіть якщо і доведеться докласти більше зусиль, ніж розповідала подруга.
Біг для схуднення: поради та рекомендації
Худнути можна по-різному. Одні вирішують проблему кардинально, вдаючись до ліпосакції і часто отримуючи разом з бажаною стрункістю купу побічних ефектів і ускладнень. Інші мучать себе розвантажувальними днями, дієтами, а то і зовсім голодуванням, прирікаючи організм на постійний стресовий стан і збої в роботі. Треті сподіваються на диво-засоби, активно рекламуються в засобах масової інформації та інтернеті.
Але всі прихильники однобокого вирішення питання позбавлення від зайвих кілограмів забувають, що тільки комплексний підхід може забезпечити стійкий результат без шкоди для здоров'я. Тому найкращий результат отримає той, хто збалансує харчування, скоректує режим роботи і відпочинку і займеться фізкультурою, наприклад, бігом кілька разів на тиждень. Це абсолютно безкоштовна, при правильній організації приносить тільки задоволення заняття, яке не тільки робить вашу фігуру більш стрункою і підтягнутою, але й зміцнює загальне самопочуття, стан серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, нарешті, просто покращує настрій!
Фото: біг - заняття, для зміцнення здоров'я всього організму
Для тих, хто хоче дізнатися, скільки потрібно бігати, щоб привести м'язи в тонус і позбавитися від зайвої ваги, допоможуть наші рекомендації. Причому використовувати їх можна, як бігаючи в парку чи на стадіоні, так і при заняттях в тренажерному залі, на біговій доріжці.
• Регулярність
Якщо вже ви зважилися на заняття бігом, щоб стрілка ваг здригнулася в бік менших цифр, потрібно займатися ним не менше 2-3 разів на тиждень. Регулярні навантаження дисциплінують організм, відбувається нарощування м'язової маси та втрата жирових запасів «на чорний день».
• Интервальность
Постійний (навіть щоденний) біг підтюпцем не зможе дати такого результату, який гарантований вам при змінах швидкості під час забігу. Фахівці радять чергувати навантаження таким чином: 100 м - звичайна спортивна ходьба, 100 м - біг підтюпцем, 100 м - біг на максимумі можливостей. Крім того, чудово, якщо ви зможете займатися бігом з перешкодами. Саме чергування швидкостей і навантажень протягом 30-40 хвилин тренування на біговій доріжці чи на свіжому повітрі забезпечить не тільки спалювання жирових відкладень під час заняття, але і пролонгацію (розтягнутість) цього процесу в часі до 6 годин після закінчення тренування.
• Поступове зростання навантажень
Починати заняття слід з дистанції 1-2 км, і тільки через місяць, коли організм "втягнеться", можна збільшувати відстань для пробіжки до 3-4 км в день. Крім того, треба стежити за пульсом під час забігу. Його частота не повинна перевищувати 150 ударів в хвилину, якщо ви нарахували або бігова доріжка показала велику цифру, зменшіть оберти, адже вам потрібен не рекорд, а відмінне самопочуття і привабливий зовнішній вигляд.
• Відповідна екіпіровка
Прискорити втрату кілограмів можна, якщо під час пробіжки одягатися в вітрозахисний костюм. В ньому ви почнете неабияк попрацювати, а разом з потом - втрачати зайву рідину, токсини, шлаки. Головне - не накидатися на воду, закінчивши пробіжку. Прополощіть рот, щоб позбутися від спраги, а пити можна через годину після закінчення забігу. Для посилення ефекту можна на пробіжку одягати шорти для схуднення, користуватися спеціальним поясом.
Фото: з правильною екіпіровкою можна бігати і в холодну пору року
• Режим харчування
Щоб відчути всю користь пробіжки, за 2 години до тренування і протягом години після нічого не їжте. Перегляньте свій звичний раціон на предмет введення в нього більшої кількості нежирної білкової їжі, овочів і фруктів за рахунок зменшення солодощів, жирних, гострих страв і солі.
• Правильний час
Фізіологи свідчать, що максимальний похудательной ефект мають пробіжки у вечірні години. Бігаючи вранці, ви зміцнюєте нервову і серцево-судинну систему, вдень - працюєте над рельєфом м'язів. Тривалість тренування теж має значення. 10-20 хвилин бігу ніяк не позначаться на свідченнях ваших ваг.
Фото: біг увечері особливо корисний для схуднення
Для досягнення потрібного результату бігати потрібно не менше 40 хвилин, так як спалювання жирових відкладень починає відбуватися тільки через півгодини після початку фізичного навантаження. Тут ви змінити нічого не зможете, тому що це фізіологія і біохімія нашого організму.
Не відкладайте біг на завтра, коли можна почати сьогодні. Результат вартий ваших зусиль!