У Слов’янську громаду обурив кричущий інцидент з ветераном АТО
Чоловіка безпідставно звільнили з роботи
У Слов’янську колишнього бійця АТО Михайла Кирилюка позбавили місця роботи, коли той служив в армії. Про скандальний випадок повідомляє Тyzhden.ua.
"Коли в Слов’янську почалося беззаконня, я не втримався: на площі висловив Пономарьову своє бачення цієї вакханалії, за що й потрапив у підвал будівлі СБУ, де мене три дні мордували: били, надягали мішок на голову, виводили на розстріл. Потім родичі викупили мене за 2 тис. грн. Довелося поїхати. Хотів одразу піти служити, але за віком не брали. Та я розумів, що не можу лишатися осторонь... У мене племінник загинув у Іловайському котлі. Старший син від першого шлюбу воює в морській піхоті під Маріуполем. Тому я все ж таки домігся, щоб мене в 55 років взяли у саперну роту. Воював по всій донецькій лінії фронту — від Горлівки до Новолуганського", - розповів АТОшник.
Чоловік працював сторожем у місцевій школі мистецтв. Після травми він був комісований, але, повернувшись додому, з’ясував, що в нього відібрали право на збереження середньої заробітної плати та місця роботи. Ветеран подав до суду.
Зараз чоловік чекає на встановлення інвалідності. Роботи не має, бо на його місце вже взяли людину, мотивуючи тим, що Михайло "сам написав заяву на звільнення". Боєць АТО говорить, що на місці роботи підробили його заяву.
"У школі знали, що я проходжу комісію, щоб піти до лав ЗСУ. У моєму контракті написано: "до закінчення особливого періоду", тому було невідомо, коли повернусь. Але згідно із законом контрактник саме з цим формулюванням має право на збереження середньої заробітної плати та місця роботи — так мені пояснили у військкоматі. Тому коли я дізнався, що через два місяці після підписання контракту мене звільнили, написав заяву до прокуратури. Вона надіслала листа в Управління соцзахисту з вимогою виконувати закон. У жовтні 2016 року мені зателефонували й сказали: не турбуйте нас, усе одно таких грошей сфера культури не має", - говорить він.
Місцеві активісти висловили підтримку учасникові бойових дій Михайлові Кирилюку.
Керівництво Школи мистецтв має свої переконання. Окрім підробленої заяви воно ще апелює до вільного трактування закону. Відповідно до змін до ч. 3 ст. 119 КЗпП України та ч. 2 ст. 39 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" за особами, які призвані на строкову військову службу, військову службу під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, де вони працювали на час призову. Але в Слов’янську не можуть вирішити, чи є зараз кризова ситуація.
"Кожен трактує закон як може. А про те, який у нас стан, особливий чи ні, жоден державний орган офіційно не повідомляє. Тому ми не можемо виплатити ці гроші, бо потім нас звинуватять у перевитраті коштів", — пояснює свою позицію керівник Школи мистецтв Олексій Кулешов.
В той же час громадскість не залишилася осторонь проблеми ветерана АТО.
"Мене тішить, що громадськість уже привчилася користуватися таким інструментом, як суди", — розповідає один з активістів, голова місцевого благодійного фонду "Верховенство права в Україні" Андрій Федорченко.
"Тут питання не тільки в законі. А ще в совісті. Із Школи мистецтв воювати пішов він один, пішов захищати нас. А ми повинні захистити його тут, у мирному місті", — зазначає місцевий активіст Василь.
Фото: ветеран АТО (Тyzhden.ua.)
Нагадаємо, що відома співачка розповіла, чому українці повинні підтримувати військових.