ua en ru

ЗМІ обрали 10 головних фактів про Януковича після втечі з України

ЗМІ обрали 10 головних фактів про Януковича після втечі з України Фото: Віктор Янукович (ВІСТІ.pro)

Більш ніж за два роки екс-президент втратив сина і перебував у депресії

Вже пройшло більше двох років, як екс-президент України Віктор Янукович втік з країни в Росії. З тих пір у нього в житті трапилися ряд трагічних і знакових подій.

Politeka зібрала десять основних фактів, що трапилися з екс-гарантом за цей час.

- У березні 2015 року екс-президент України поховав трагічно загиблого сина, Віктора Януковича-молодшого. Могила 33-річного Віктора знаходиться в Криму, на військовому кладовищі в Севастополі.

- Там же, на території окупованого півострова, тепер проживає дружина Януковича Людмила. Колишня перша леді оселилася в так званому "Чайному будиночку" на південному березі Криму. Її часто бачать на могилі сина.

- Сам Янукович живе на два доми – в маєтку на Рубльовці і в ростовському будинку на території закритого котеджного містечка, який перебуває під державною охороною. Розкішний будинок Януковича в Сухолуччі був розграбований. З так званої "Хонки-2" на березі Київського моря мародери вивезли всю дорогу меблі, величезні плазмові телевізори, вибили елітну сантехніку і навіть викрутили розетки.

- За деякими даними, після втечі Янукович перебував у депресії і деякий час був в запої. Посилаючись на свої джерела, журналіст Дмитро Гордон, зокрема повідомляв, що, будучи в нетверезому стані, екс-президент посварився з Сергієм Івановим, виконували тоді обов'язки голови адміністрації президента Росії.

- Янукович не підтримує зв'язок з прем'єр-міністром свого уряду Миколою Азаровим.

- На рахунках колишнього президента України і екс-прем'єра в "Ощадбанку" є більш $1,15 млрд.

- Гроші екс-президента, які він зберігав за кордоном, до сьогоднішнього дня залишаються заблокованими на підставі відповідних адміністративних санкцій або ЄС, або Швейцарської Конфедерації. Про це в червні поточного року заявляв екс-заступник генпрокурора Віталій Касько. Він також зазначав, що, якщо правоохоронні органи України не будуть працювати ефективно і доводити злочинний характер таких засобів, рано чи пізно вони будуть зняті і розійдуться по світу. Раніше тепер вже екс-генпрокурор Віктор Шокін заявляв, що з моменту втечі колишніх високопоставлених чиновників часів екс-президента Генпрокуратурі вдалося домогтися блокування їх рахунків за кордоном на суму трохи більше 120 млн доларів.

- У березні поточного року Рада Європейського союзу на рік продовжив санкції щодо Януковича і 15 екс-чиновників.

- Що ж стосується відносин збіглого українського президента з Кремлем, то, на думку деяких політичних експертів, російська влада тримає Януковича "на всяк випадок". Так, російський політичний експерт, директор Центру східноєвропейських досліджень Андрій Окара зазначав, що "Янукович потрібен російським властям для раптових політичних проектів" припускав, що "його тримають з думкою про те, що це барахло коли-небудь знадобиться".

- У вересні 2016 року Європейський суд оголосив рішення по справі Т-346/14 за позовом Віктора Януковича до Ради ЄС про виключення колишнього президента з санкционных списків ЄС.У рамках справи Янукович оскаржив перших два санкционных рішення: про введення обмежень у 2014 році та про їх продовження до березня 2016 року. Нині діючі санкції в рамках даної справи не розглядалися.

До речі, соцмережі нетерпінням чекають допиту Януковича.