Ми всі відчули, як важко дотримуватись правил харчування в моменти невизначеності, коли смачна їжа стає і радістю, і розрадою. Але багатьом хочеться повернутись до нормального харчування не лише заради ваги, а і задля комфортного самовідчуття.
Нутриціолог Софія Рожко дала в Instagram декілька дієвих порад, з чого варто розпочати.
Ви робили так, як могли. Їли тоді, коли могли. І те, що могли. Тут крапка. Роздумувати над минулим часом і причинами не особливо допоможе. Лише буде вганяти у відчуття провини. Було, що було. Зараз стартуємо з нової точки.
Які речі допомагають вам добре себе почувати? Які звички найважливіші? Можливо, не їсти дуже пізно, перестати пити тоннами алкоголь, з'їсти 1 десерт на день замість 10. Не треба латати все за день. Почніть з найважливішого.
Нашому тілу дуже комфортне харчування в певних слотах, коли є визначений час для сніданку, вечері та обіду. І краще, аби цей час коливався в рамках 1-ї години. Саме графік харчування допомагає відрізняти голод від насичення і відчувати стан, коли дійсно хочеться поїсти, а коли - заїсти.
Змінився асортимент і ціни. Спробуйте написати, які продукти стануть вашою основою, і робіть регулярні закупки. Якщо ви закордоном - виділіть 1 раз час і прогуляйтесь детально супермаркетом, вивчіть асортимент і складіть список продуктів. Так вам буде легше сформувати продуктовий кошик та не проводити години, вивчаючи на поличках склад продукту.
Особливо ця порада актуальна для тих, хто живе в новому місці. Є купа магазинів з дуже доступним кухонним приладдям. Купіть те, чим ви активно користуєтесь: вінчик, лопатка, дошка, ножі. А найперше в новий будинок я купила спеції й одразу було приємніше готувати.
⠀
І найголовніше - пам‘ятайте: з цим ви точно впораєтесь. Кожного дня, маленькими кроками й ваші звички до вас повернуться.
Раніше дієтолог дала поради, як перестати заїдати стрес - вони дійсно працюють.
Читайте також, дієтолог розповіла, що категорично не можна їсти і пити в спеку.