"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної Ради

"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної Ради
Фото: "Сонячні" діти в Раді (РБК-Україна)

Представники 12 областей звернулися до народних депутатів з проханням прийняти законопроект №4607

21 березня, у Міжнародний день людини з синдромом Дауна, "сонячні" людипішли на екскурсію до Верховної Ради разом з батьками та журналістами. Кореспонденти Styler також вирішили приєднатися.

Ще на сходинках відчуваю, що хтось бере мене за руку. На рівні плеча з'являється усміхнена голівка з яскраво-червоною квіткою у волоссі.

"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної Ради

Фото: Сніжана любить малювати (РБК-Україна)

- Привіт! Як тебе звати?

- Сніжана, мені шістнадцять років! - швидко розповідає дівчинка і стискає мою руку міцніше.

Сніжана любить малювати, шити і співати пісні "про всіх-всіх". Про це вона повідомляє за хвилину і радісно посміхається. Від розмови нас відволікає можливість сфотографуватися на фоні прес-воллу. Сніжана відпускає мою руку і тікає.

"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної РадиФото: Максим приїхав на екскурсію з Одеси (РБК-Україна)

У кутку на стільці сидить Максим. Йому тринадцять, він приїхав з Одеси. При знайомстві хлопець цілує мені руку. Наголошую, що у нього гарна краватка.

- Сам вибирав! І туфлі!

Фотографуватися Максим поки не хоче. Терпляче чекає, поки до нього повернеться мама.

"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної Ради

Фото: Саша 15 років свого життя провів на сцені (РБК-Україна)

Піднімаємося на третій поверх, разом з хлопцями. Поруч зі мною - 27-річний Сашко, він нервує. Чесно зізнається, що в перший раз ходити коридорами Верховної Ради йому страшно. Але він тримається і посміхається, розповідає про свої мріъ.

- В перший раз тут, бачив Раду тільки по телевізору. Але трохи злякався такої краси і людей, - пояснює Сашко, посміхаючись. Саша - актор, прийшов у театр у 12 років і тепер пов'язує своє життя з мистецтвом.

"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної РадиФото: Головна мрія Артема - знайти друзів (РБК-Україна)

Недалеко, радісно і привітно посміхаючись усім навколо, стоъть Артем. Головна мрія 18-річного хлопчиська - завести друзів. Він вже встиг познайомитися з усіма дорослими і дітьми на заході.

- Я запам'ятав всіх, - сміється Артем.

- Артем дуже хоче завести друзів, але нам поки не вдається знайти йому компанію. А він за будь-яку справу береться з завзяттям, - розповідає його мама Інна.

За п'ять хвилин Артем встигає розповісти про себе і поділитися рецептом млинців:

- Ти правда не вмієш пекти млинці? - дивується. - Готуєш тісто і на сковорідку! Дєлов-то.

"Сонячні" люди прогулялися коридорами Верховної Ради

Фото: "Сонячні" люди звернулися до депутатів (РБК-Україна)

Після прогулянки по коридорах Ради, "парламентських ігор" і фотосесій, 12 "сонячних" хлопців з різних регіонів України звернулися до народних депутатів з проханням прийняти законопроект №4607 "Про соціальні послуги".

“Ми можемо і хочемо вчитися, освоювати професії і працювати. Ми можемо бути повноцінною частиною нашого суспільства. Ми такі ж українці, як і ви", - пояснює 22-річний Тарас, народжений з синдромом Дауна.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся