ua en ru

Співзасновник "КримЅОЅ" розповіла, як безвізовий режим вплине на жителів окупованих територій

Співзасновник "КримЅОЅ" розповіла, як безвізовий режим вплине на жителів окупованих територій Таміла Ташева, "КримЅОЅ" (РБК-Україна)

Подорожуючи Європою, люди будуть поступово змінювати свої погляди, впевнена Таміла Ташева

З прийняттям рішення про безвізовий режим для України пожвавився інтерес кримчан до поїздок у Європу.

Про це в коментарі для Styler розповіла співзасновник і координатор громадської організації "КримЅОЅ" Таміла Ташева.

За її словами, вони стали частіше звертатися за консультацією про те, як і де можна отримати біометричний паспорт.

Але при цьому держава практично не дає інформації про те, як біометричний паспорт може отримати тимчасовий переселенець, який виїхав з окупованих територій.

“Я знаю, що різні інстанції не завжди вимагають довідку переселенця. Але ми мало про це знаємо. Нам не розповідають. Через відсутність інформації у людей виникає щоразу більше питань. Люди стали більше звертатися в нашу організацію, і в інші організації також. Люди питають, що їм робити. Але держава мало що роз'яснює", - сказала Таміла Ташева.

altФото: Кримчанам не доносять інформацію про те, як отримати біометричний паспорт (РБК-Україна)

Є окремі матеріали про безвіз, які готують журналісти, але аж ніяк не державні органи.

“Можливо, отримати біометричний паспорт для кримчанина – це й не проблема зовсім. Але про це нам теж не розповідають. Немає покрокової інструкції, куди йти і що робити", - каже вона.

Кримчани стали звертатися за біометричними паспортами частіше. Хоча, на думку Ташевої, величезних черг не спостерігається.

“Безвиз – це, безумовно, дуже позитивне рішення! Як для кримчан, так і для всіх українців. Коли люди подорожують, то бачать, як живуть люди в інших країнах. Це не тільки розширює кругозір, а й дає розуміння, що і ми можемо жити краще. Це корисно і жителям окупованих територій Донбасу. Подорожуючи, люди будуть змінюватися. Не відразу, звичайно, але все одно цей момент настане", - додала Ташева.

Багато українських сайтів на території окупованого Криму заблоковані, і люди не завжди отримують вірну інформацію. А іноді – не отримують її взагалі, сказала вона.

altФото: "Безвиз – це, безумовно, дуже позитивне рішення! Як для кримчан, так і для всіх українців" - Таміла Ташева (РБК-Україна)

Також Таміла Ташева нагадала про те, що в Криму продовжуються репресії кримських татар, а місцева влада шукає будь-який привід для того, щоб відкрити кримінальне провадження проти незгодних з режимом і з анексією півострова.

“Навіть у ці дні, коли ми згадуємо про депортацію кримських татар, у Криму масово затримують активістів. Це при тому, що кримські татари не влаштовують там масових мітингів! Вони просто виходять вшанувати пам'ять тих, хто постраждав від депортації. Вони виходять або по одному, або по кілька осіб. Але їх все одно затримують, штрафують і залякують. В Криму продовжуються репресії і тиск", - розповіла Ташева.