В. о. міністра зруйнувала черговий міф про пошкодження колін через фізичну активність
Уляна Супрун зруйнувала ще один міф стосовно виду фізичної активності, до якого деякі українці не вдаються, бо бояться "стерти коліна". Вона розповіла про користь бігу на своїй Facebook-сторінці.
За її словами фізична активність, зокрема й біг, покращують стан суглобів, а не навпаки. В. о. міністра охорони здоров'я стверджує, що й сама любить бігати і радить це робити українцям.
Дослідження, які вивчали вплив бігу на виникнення остеоартриту (руйнування хряща) доводять, що такий вид спорту покращує, а не погіршує стан суглобів.
Зокрема, вчені спостерігали за марафонцями і з'ясували, що поширеність остеоартриту у них була у 2 рази нижче, в порівнянні з людьми, що не бігали.
"З допомогою МРТ також намагались зафіксувати зміни у тазостегнових і колінних суглобах напівпрофесійних бігунів та бігунів-аматорів - до марафону та через 24 і 48 годин після. Жодних змін ні в хрящах, ні в кістках, що утворюють суглоби, виявлено не було", - пише Супрун.
До того ж, стверджує вона, помірна й регулярна фізична активність, в тому числі й біг, має захисний ефект для суглобів. Зокрема, у бігунів-аматорів колінний остеоартрит розвивався в 3 рази рідше, ніж у людей, що ведуть сидячий спосіб життя.
Однак надмірні навантаження, які мають елітні професійні марафонці, все-таки збільшують ймовірність його виникнення, - пише в. о. міністра.
Уляна Супрун розповіла про користь бігу (facebook.com/ulanasuprun)
Якщо порівняти людей, що ведуть сидячий спосіб життя і бігунів, то люди, що сидять, мають вищі ризики порушення хряща. А поступове збільшення рівня бігового навантаження призводить до корисних адаптивних змін колінних хрящів та має хондропротективний ефект.
Якщо ж у вас вже є остеоартрит - це не означає, що вам протипоказана помірна фізична активність, стверджує Супрун, навпаки при такій хворобі фізична активність є одним з основних лікувальних методів.
Чому ж тоді бігуни часом відчувають біль в колінах? Уляна Супрун стверджує, що це не пов’язано з остеоартритом. У більшості випадків це прояв пошкоджень від часто повторюваних одноманітних рухів.
При виникненні болю в коліні варто звернутися до лікаря або фізичного терапевта (реабілітолога), які мають досвід в лікуванні спортивних травм.
Якщо ви вирішили зайнятись бігом серйозно - правильно та відповідально підходьте до цього. Проконсультуйтесь з лікарем та зробіть необхідні обстеження, якщо це потрібно.
Для більшості людей буде достатньо 30 хвилин бігу в помірному темпі 5 разів на тиждень, - радить в. о. міністра охорони здоров'я.
Нагадаємо, раніше Супрун шокувала несподіваною заявою про вітаміні C. Вона також розвінчала міф про лимони.
Також в. о. міністра охорони здоров'я повідомила, що споживання білка може погано позначитися на здоров'ї людини.