В.о. міністра охорони здоров'я розповіла правду про користь солодощів
Цукерки, шоколад і тістечка не допомагають мозку краще справлятися із завданнями. Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
"Те, що мозок як джерело енергії може їсти тільки глюкозу або створені печінкою з жирів кетони - це правда. Але це не можна вважати ліцензією на солодощі і жирну їжу", - зазначила вона.
Супрун уточнила, що тіло людини самостійно підтримує постійний рівень глюкози завдяки гормонам. Тому тістечка тортики тут ні при чому
"І зовсім сумна новина: надлишок солодкого швидко вилучається з крові і до нейронів не потрапляє. Тому хоча солодке і жирне дає тимчасове задоволення, але в результаті не допомагає. Замість того, роблять нас млявими і сонними", - написала вона.
Роботу мозку здатні "запустити" заняття спортом і обмеження калорій. Вони сприяють утворенню так званого нейротрофних фактора мозку (brain-derived neurotrophic factor, BDNF), що сприяє виживанню нейронів і їх взаємодії, а значить - навчання і пам'яті.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
Раніше Супрун розповіла, як уникнути отруєнь у дітей.
Вона зазначила, що за минулий рік в Україні від отруєнь ліками, засобами побутової хімії та іншими токсичними речовинами постраждало майже 6 тисяч дітей. І в цю групу входять не тільки маленькі діти, але підлітки старше 14 років.
Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун