Багато популярних способів є абсолютно неефективними
Відомий український лікар Денис Арман розповів українцям про те, які чотири популярних способи боротьби з ГРВІ та грип є найбільш неефективними. Про це пише "Сьогодні".
Напередодні осінніх застуд, лікар Дені Арман розповів, які популярні способи не допоможуть вилікувати застуду та гострі респіраторні захворювання.
Перший міф: сіль і вода рятують від нежитю.
Лікар стверджує, що дана рекомендація зовсім не допоможе зволожити слизову носа.
"Ніякої дієвого захисту від того, що ви будете постійно зволожувати носа сольовими розчинами, – немає. Ніякого захисного бар'єру вони не створюють. Це все пил і спроби заробити гроші на воді з сіллю. В класичній медичній літературі ви не знайдете інформації про те, що треба промивати носа сольовими розчинами. Якщо у людини закладений ніс, то йому допоможе лише судинозвужувальний препарат, який усуває набряк в носі", – розповів Денис Арман.
Другий міф: цитрусові є головним джерелом вітаміну С.
Для того, щоб в холодні осінні дні не підхопити застуду, українцям рекомендується поповнювати запаси вітаміну С, але чомусь в раціон для цього потрапляють апельсини, мандарини і лимони. Лікар рекомендує приймати цей вітамін в таблетках, так як у фруктах його недостатньо.
"Овочі і фрукти, безумовно, дуже корисні для організму. І вітамін С має велике значення для профілактики вірусних захворювань. Але краще приймати його у вигляді таблеток. В пігулках міститься достатня кількість вітаміну, чого не скажеш про один апельсин і навіть кілограмі фруктів", - підкреслив Арман.
Ілюстративне фото (pixabay)
Третій міф: розчинні чаї лікують ГРВІ та грип
Твердження, що порошкові розчинні чаї лікують вірусні застуди – міф, так як до складу цих чаїв не входять препарати, які лікують. Вони можуть лише полегшити симптоми.
"З приводу порошкових чайков від застуди. Вони не є противірусними. До їх складу входить парацетамол, судинозвужувальний засіб фенілефрин і іноді вітамін С. Вони усувають неприємні симптоми – головний біль, ломоту в тілі, закладеність носа. Але ці чаї не вбивають сам вірус. Якщо і приймати їх, то лише в комплексі з противірусними препаратами", – пояснив експерт.
Четвертий міф: при ГРВІ і грипі потрібно приймати антибіотики
Лікар наполягає на тому, що антибіотики не здатні вбити вірусну інфекцію і тим більше не варто їх приймати на самому початку респіраторних захворювань. Це може зруйнувати імунну систему людини.
"Не можна приймати антибіотики при початкових стадіях респіраторних вірусних інфекцій. Багато людей вважають, що треба швидше почати приймати антибіотики, щоб швидше одужати. Але це не так. ГРВІ не лікуються антибіотиками. Їх приймають тільки при розвитку ускладнень. А так лише люди втрачають гроші, руйнують свій імунітет і сприяють формуванню антибіотико-резистентних штамів, коли організм не піддається дії антибіотика, і останній не зможе допомогти людині в разі реальної загрози – запалення легенів, запалення вуха, приміром", – резюмував Денис Арман.
До речі, раніше ми писали про те, коли чекати на грип в Україні, які типи і скільки коштує вакцина.
А також давали рекомендації батькам про те, як вберегти дітей від хвороб.
Відео: РБК-Україна