Більше половини українців живуть бідно
Згідно зі звітом Рахункової палати України, рівень бідності в нашій країні за 2017 рік за немонетарними критерієм (доступ населення до благ і послуг) зріс до 27%. Фахівець розповів виданню Gazeta.ua, чи вдасться подолати бідність в Україні та яким чином.
Більше половини українців не можуть дозволити собі відпочинок з родиною протягом одного тижня в рік.
Для жителів країни залишаються недоступні якісні медичні послуги. У 31,7% населення немає грошей для купівлі призначених ліків, у 30% - для оплати послуг лікаря і лікування в стаціонарі без проведення хірургічної операції.
Високий рівень бідності в нашій країні був зафіксований в 2014-2016 роках. Найбільша кількість бідних - серед багатодітних сімей, людей у віці 60 років і сільського населення.
"Тоді гривня знецінилася втричі. Сумарна інфляція склала 100%. Зарплати і пенсії не росли. У 2017 році ситуація почала поліпшуватися. У січні мінімальна зарплата зросла вдвічі - з 1600 до 3200 гривень. Правда, люди майже не відчули змін. Підвищені виплати "з'їли" нові тарифи та інфляція", - розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.
Видатки на харчування в бюджеті середньостатистичної сім'ї – індикатор купівельної спроможності та рівня життя в цілому.
В аналізі Рахункової палати зазначається, що, наприклад, у 2015-му на продукти харчування витрачали 53,1% від бюджету сім'ї, а в 2016-му - 49,8%. У 2017 році витрачали на їжу 47,9% заробітку.
Зазначається, що в Україні рівень бідності розраховують за класичним монетарним підходом. Людина бідна, якщо у неї немає поточних доходів.
А ось в країнах Євросоюзу використовують нові підходи. Бідність вимірюється не грошима, а визначеним набором благ.
В Європі до основних ознак бідності відносять наявність заборгованості за кредитами або комунальними платежами, нездатність оплатити тижневу щорічну відпустку далеко від дому або підтримувати належну температуру в приміщенні.
Також враховують можливість через день їсти м'ясо та рибу, самостійно справлятися з непередбаченими витратами. До уваги беруть і такі чинники: чи має людина телефон (стаціонарний або мобільний), кольоровий телевізор, пральну машину та автомобіль.
Бідним вважають європейця, у якого відсутні хоча б чотири з цих дев'яти благ.
"В Європі безробітні отримують 600-800 євро соціальної допомоги - 19-26 тисяч гривень. Якщо там вважати виключно за доходами населення, то рівень бідності визначити не вдасться. В Україні за монетарним фактором рівень бідності високий. Якщо додати ще й інші показники, то він катастрофічно зросте", - зазначив Олексій Кущ.
Світовий стандарт витрат на одну особу - $5,5 в день.
Тим часом мінімальна зарплата українців становить 3723 грн, тобто близько $132 за курсом 28 грн за долар. Це - приблизно $4,25 на день.
До 2020 року була затверджена стратегія боротьби з бідністю, основна мета якої - зростання доходів українців за рахунок зайнятості і підтримка найбільш вразливих категорій населення.
Також планується забезпечити доступ як жителів села, так і міста в усі соціальні сфери.
Олексій Кущ розповів, що необхідно для того, щоб українці стали багатшими.
"протягом найближчих п'яти років економіка щорічно повинна зростати на 5-7%. Крім того, необхідно на 20-30% зміцнити гривню - хоча б до 21-22 гривень за долар. Інфляція має становити не більше 5%. Тоді вдасться підняти середню зарплату до 16-19 тисяч гривень, зупинити трудову міграцію", - зазначив експерт.
Варто відзначити, що з 1 січня 2019 року мінімальна зарплата в Україні зросте з 3723 грн до 4173 грн.
До речі, у КМДА заявили про завершення випробування тепломереж перед опалювальним сезоном.
Нагадаємо, середня зарплата на Уолл-стріт досягла десятирічного максимуму.
Раніше Супрун дала поради, як ефективно тренувати мозок.
Одноманітні завдання не сприяють поліпшенню роботи мозку, і тому необхідно вибрати новий для себе вид діяльності. Наприклад, можна почати вивчати іноземну мову або освоювати музичний інструмент. Також українцям рекомендують більше читати і грати в шахи.
Найбагатші нардепи України (відео: STYLER.rbc.ua)