ua en ru

"СРСР більше немає!": Історичний випуск "Вістей" за 1991 рік

Чим голосніше заборонені комуністи та інші сумнівні особистості оплакують розпад Радянського Союзу, тим приємніше згадувати, як це було

Останнім часом плач про розвалену з об'єктивних причин Радянському Союзі звучить все голосніше. Інші діячі на місцях всіляко намагаються відродити монстра хоча б у межах своєї вулиці. І все світліше в пам'яті образ кривавого Сталіна, і все смачніше копійчана ковбаса із загадкових компонентів, і всі жирніше корови, і все більш соковита трава.

У ДНР намагаються створити аналог піонерської організації, в ЛНР наприкінці минулого року відкрили пам'ятник тому ж Сталіну, у Росії планують випускати газету "Юний путінець", адже нинішній президент РФ чудово підходить на роль вождя народів, а в Криму знову гноблять корінних мешканців півострова.

І чим щільніше це ностальгічне божевілля, тим з більшим задоволенням пригадується, як розвалювалася це чудовисько, зшите з чужорідних частин наживо.

Одним з ключових епізодів на шляху до незалежності країн, які вийшли з складу СРСР, стало 21 грудня 1991 року, коли президенти республік зустрілися в Алма-Аті для підписання низки документів про створення СНД і, по суті, для декларації нових правил життя в співдружності.

Хроніки того часу нагадують, що і тоді все пройшло не надто гладко. Одне з найбільших геополітичних потрясінь минулого століття супроводжувався військовими конфліктами. І якщо Україні в той раз вдалося уникнути кровопролиття, то на Кавказі спалахнуло відразу кілька запеклих протистоянь, тривалих на роки.

Итория повторюється. І цілком можливо, що черговий економічний і геополітичний криза стане останнім для ще одного надмірно розрісся монстра.

До речі, нещодавно з несамовитим відеозверненням до співвітчизників, російським і радянським громадянам, звернулася член Соцпартії України Олена Мазур.