За минулий рік в службі зайнятості опрацювали понад 31 тис. звернень
В 2018 році найбільш затребуваними професіями будуть верстатники, слюсарі, токарі та фрезерувальники. Про це повідомляє "Сегодня".
З-за низьких зарплат люди не хочуть влаштуватися на таку роботу.
"На ринку праці Києва затребувані верстатники, слюсарі, токарі та фрезерувальники — майже 42% в нашій базі вакансій, не вистачає таких людей. Чому не вистачає? Причина одна — мінімальна зарплата, 3200 гривень", — говорить Білич.
За 2017 рік в службі зайнятості опрацювали понад 31 тисячі звернень — на 5% більше, ніж в 2016 році.
Часто потрібні люди на найпростіші роботи — прибиральники та двірники, але зарплати там також не великі.
У центрі зайнятості кажуть, що зараз роботодавців мотивують брати на роботу безробітних ("стоять" в центрі зайнятості), компенсуючи єдиний соціальний внесок за деякі категорії працевлаштованих.
Експерти стверджують, що найпопулярнішою професією в столиці залишається продавець-консультант. На цю посаду більше всього вакансій. Часто на них відгукуються студенти з-за перспективи зростання і гнучкого графіка. Продавцям-консультантам пропонують середню зарплату від 7 до 9 тис. грн.
Інфографіка (segodnya.ua)
Також в десятці найпопулярніших професій — бухгалтери (6-7 тис. грн), водії, робочі спеціальності в будівництві і виробництві.
"В країні наплодили величезна кількість людей з вищою освітою, але реальність така, що зараз потрібні робітники виробничники з досвідом роботи. Виробництво на деяких підприємствах зростає, і там потрібні робочі руки, професіоналам пропонують зарплату від 7-9 тис. грн, а профі може отримувати і до 14 тисяч в місяць. Причому людям пропонують білу зарплату, соцпакети, хороші умови праці. Але у нас як і раніше вважається, що працювати на виробництві — це ганебно", — говорить HR-експерт Тетяна Пашкіна.
Раніше стало відомо, скільки українців з вищою освітою залишилися без роботи.