Стало відомо, чому українки їдуть народжувати в США
Пологи в США обходяться набагато дорожче, ніж в Україні
В Україні стає популярним, так званий "бебі-тур". Сотні українок вирушають в Америку, щоб забезпечити своїм дітям якісний догляд під час пологів і упорядковане майбутнє. Про це пише журнал "Новий час".
За законами США, дитина, яка народилася на американській землі, автоматично стає громадянином цієї країни. А американські діти мають право на державну допомогу, гранти та стипендії, медичну допомогу та безвізовий в'їзд в 150 країн світу.
Крім того, по досягненню повноліття, а це в США настає в 21 рік, громадянин має право ініціювати процес "возз'єднання з сім'єю". Тобто, при постійному проживанні в Америці, він може викликати туди найближчих родичів.
"Це свого роду інвестиція в майбутнє", - пояснює Наталя Гривкова, мама трирічної Агафії Бутешовой. Агафія, або на американський манер, Агата, отримала громадянство США при народженні, так як її батьки приїхали з Києва в Майамі спеціально для народження дитини за півроку до появи дочки на світ. Наталія Гривкова не приховує, що її приваблює перспектива провести свою старість в Майамі.
Приблизно так міркують і багато інших мам, які щороку вирушають в Америку для народження дитини. Такий "бебі-тур" доступний, звичайно не кожній родині. Мінімальна вартість пологів в американських клініках -- $ 8 тис. Якщо до цієї суми додати ще переліт, оренду житла і машини, харчування, дозвілля і різні непередбачені витрати, то сума збільшується майже вдвічі – до $ 17 тис.
Частину витрат "з'їдають" і посередники, яких останнім часом стало багато, як в Україні, так і в США. Допомога в організації та супроводі пологів стала прибутковим бізнесом, про що свідчать величезні білборди, які закликають вагітних українок народжувати за кордоном. Такі можна побачити в елітних районах дорогих новобудов і заміських комплексів Києва.
"Наші клієнти - це, як правило, серйозні люди і часто високого статусу", - розповідає один з таких посередників, Таллінна Деджироламо, першої української компанії в сфері професійних послуг по організації пологів у США.
За словами Таллинни, її клієнти можуть вибрати будь-який регіон, але найчастіше вибирають Майамі. В першу чергу, жінок радує клімат, особливо тих, чиї роди припадають на осінньо-зимовий період. А В Майамі - літо круглий рік. Другою причиною для вибору Маямі – це ціни на медичні послуги. Ціни на пологи тут удвічі нижче, ніж в Чикаго та Нью-Йорку.
Третя причина – Майамі географічно ближче всього знаходиться до Європі, а це значить, що переліт буде коротший.
Емігрантка з Білорусі, 54-річна Оксана Сигиневич майже 15 років тому приїхала в США, вигравши в лотерею Green Card.
Сигиневич кілька років пропрацювала в компанії, яка займалася організацією "бебі-турів", а потім жінка стала надавати послуги посередника, як приватна особа.
В її послуги входить: зустріч майбутніх мам в аеропорту, допомога в оренді житла, підбір госпіталю, лікаря і навіть присутності на пологах.
"Я для своїх дівчаток, як птах",-говорить Сигиневич.
Її послуги коштують $ 25 на годину. За весь комплекс послуг набігає до $ 5 тис. Спеціалізовані агентства за подібні послуги беруть в 1,5-2 рази більше. За словами Сигиневич, у неї в рік 12-15 клієнток, і за статистикою, половина з них приїжджає з Росії, решта – з України і Казахстану. Раніше приїжджали в основному киянки, а тепер з усієї України.
Крім того, у "бебі-тури" їздять і цілком самостійно, не вдаючись до допомоги посередників. Подружжя Андрій і Вікторія Шелетаеви стверджують, що в цьому немає нічого складного: достатньо знати англійську мову, мати досвід подорожей і підготуватися до такої поїздки заздалегідь.
Ще один спосіб заощадити на пологах в США – це народжувати не в приватній клініці, а в родових центрах. Там практикують природні пологи без ускладнень, без медикаментів і без лікарів. Якщо все пройшло благополучно –маму відпускають додому через кілька годин. При ускладненнях маму з дитиною відправляють в лікарню. Вартість послуг в родових центрах не перевищує $ 5 тис.
До речі, стали відомі 10 зірок з українськими коренями, про яких ви точно не знали.