Відомий юрист також розповів про те, що юридичного поняття «благодійний фонд при школi» не існує
За останні три роки з батьків українських школярів зібрали мільярд гривень, і це лише офіційна статистика, повідомляє юрист організації "Батьки-SOS" Роман Бондаренко в інтерв'ю "Громадському радіо".
"Існує такий міф, що якщо держава буде виділяти більше грошей - будуть менше збирати. Як показує практика, на жаль, немає. Ми робили запити в казначейство і склали таку табличку, де чітко видно, що в 2014 році виділяли, наприклад, 300 млн грн на поточні витрати - це канцелярія, туалетний папір, фарби - то, що використовується постійно. Потім, в 2015 році, - 700 млн. 2016 рік - аж 1 млрд 200 млн. Тобто кожен рік практично в два рази зростає, а з батьків цифра збору залишається незмінною: 300 млн грн. Приблизно за три роки зібрали 1 млрд грн, і це кошти, які тільки офіційно пройшли через казначейські рахунки, або товарні та матеріальні цінності, які були поставлені на баланс школами. Те, що неофіційно, тільки можна собі уявити, я думаю, там не менше ", - розповів Бондаренко.
Також відомий юрист підкреслив, що так звані благодійні фонди при школах — поняття, якого не існує в юриспруденції.
"Батьки почали розуміти: навіщо вкладати свої особисті гроші в комунальну школу, якщо ти вже заплатив податки, і ця школа утримується за рахунок тобою сплачених податків?", - заявив юрист.
Зараз також активно обговорюють новину про те, як пройшло 1 вересня в елітному ліцеї Києва.