Зорепад у листопаді буде найшвидшим
У листопаді в українців з'явиться унікальна можливість помилуватися незвичайним зорепадом. Про це повідомляє The Telegraph.
Головні відмінності цього зорепаду в тому, що він найшвидший і самий яскравий.
Українські астрономи-любителі зможуть споглядати один з найяскравіших зорепадів Леоніда з 14 по 21 листопада, а найвищого піку це метеорний дощ досягне 16-17 листопада. Найкраща активність очікується перед світанком 18 листопада.
Леоніди є одним з найцікавіших метеорних потоків. Вони відбуваються щороку, в листопаді. Кожен листопад спостерігачі можуть побачити від 10 до 15 метеорів на годину. Іноді це видовище стає воістину величним: приблизно один раз за кожні 33 роки Леоніди постійно видавали справжніми метеорными лавинами, виробляючи метеори зі швидкістю приблизно в 1000 каменів – і навіть більше - у годину.
Цей зорепад вважається найшвидшим. Частинки пилу з комети 55Р/Храм-Tuttle потрапляють в атмосферу Землі зі швидкістю 159 тис. миль/годину.
Його появу пов'язують з тим періодом, коли Земля проходить крізь потік пилових частинок, що летять по орбіті комети Темпеля-Туттля, яка їх і створила. І коли Земля входить в густу хмару частинок, що утворюється позаду комети, можна побачити видовищний метеорний потік, який вимальовує яскраві смуги на нічному небі.
Назва Леоніди зорепад отримав від точки на небі, з якої видно спостерігачам, звідки падають метеори. Ця точка знаходиться в сузір'ї Лева.
Попередній зорепад можна було спостерігати 20-21 жовтня. Він носить назву зорепад Оріоніди. Його відносять до середніх за величиною метеоритних потоків.
Частинки метеорного рою Орионид врізаються в земну атмосферу на швидкості близько 66 км в секунду. Зазвичай вони мають білий колір, але іноді серед них трапляються і червоні, синьо-зелені, жовті й жовтогарячі метеори з яскравістю близько +2,5 m зоряної величини.
Крім того, вчені попереджають, що в період зорепадів люди можуть відчувати емоційну напругу. У зв'язку з цим астрологи рекомендують стримувати свої негативні емоції, особливо – злість.
До речі, вчені NASA зафіксували рекордне скорочення озонової діри над Антарктикою.