ua en ru

Стів Джобс не створив би свій комп'ютер без цього українця

Стів Джобс не створив би свій комп'ютер без цього українця Фото: Любомир Романків - той рідкісний випадок, коли ваш дідусь знає про комп'ютерах більше, ніж ви (скріншот)

Любомир Романків розробив магнітні головки - перші цифрові носії інформації

У 1962 році Любомир Романків розробив для IBM перші в світі магнітні головки, для запису інформації. Технологію придбала компанія Apple і незабаром представила свій перший настільний комп'ютер.

Любомир Романків - уродженец українського міста Жовква Львівської області. У шістдесятих над створенням компактних і недорогих цифрових носіїв інформації працював десяток компаній, але лише виходець з України зумів виконати поставлене завдання, оскільки мав глибокі пізнання в хімічній інженерії, електрохімії та металургії. Перші магнітні головки, створені ним, були завбільшки з квасолю, але команда Романкива змогла зменшити їх розмір до товщини волосини.

Стів Джобс не створив би свій комп'ютер без цього українця

Фото: Магнітна головка для запису на жорсткий диск, збільшена під мікроскопом (wikimedia.org)

Це винахід здійснив справжню революцію в комп'ютерній індустрії, знизивши вартість зберігання цифрових даних. Якщо в 1979 році зберігання 1 гігабайта інформації коштувало півмільйона доларів, то зараз це коштує всього кілька центів. Компанія Apple тоді купила у IBM патент на винахід Романкива і дуже скоро змогла випустити на ринок свій перший персональний комп'ютер.

Стів Джобс не створив би свій комп'ютер без цього українця

Фото: Романків - той рідкісний випадок, коли ваш дідусь знає про комп'ютерах більше, ніж ви (ukrainianvancouver.com)

Любомир Романків винаходом магнітних головок не обмежився: він володіє 67 патентами і 150 опублікованими винаходами. Всі вони пов'язані з комп'ютерними технологіями. Вчений наводить наочний приклад того, як використовуються його винаходу: "Коли ви включаєте комп'ютер, починають працювати 7 моїх патентів, наберете одну букву - це ще 7 патентів".

Стів Джобс не створив би свій комп'ютер без цього українця

Фото: Пан Романків часто буває на своїй історичній батьківщині (mors.in.ua)

До речі, вдома у винахідника немає ПК - він каже, що це забирало б весь вільний час, а у його 84 роки час дуже цінно. Зараз Любомир продовжує роботу над удосконалюванням сонячних батарей.

Винахід Любомира Романкива забезпечило йому місце в Залі національної слави США, де його ім'я назавжди залишиться поруч з іменем Стіва Джобса.

Раніше Styler писав про те, що українським військовим передали партію вітчизняних дронов.