ru ua

Студент з Нігерії привіз у Харків малярію і приховував це

Студент з Нігерії привіз у Харків малярію і приховував це Колаж РБК-Україна

Це вже сьомий випадок малярії в Харківській області за цей рік

Студент із Нігерії захворів на малярію і привіз вірус з собою в Харків. Про це передає прес-служба обласного лабораторного центру.

Хлопець приїхав на навчання 18 серпня. Через чотири дні у нього з’явилися скарги на слабкість, головний біль, нудоту, підвищення температури тіла до 40 градусов. Лише 25-го студент звернувся до лікарів. "Швидка" доставила іноземця в інфекційне відділення. У ході клінічного дообстеження хворому діагноз підтверджено.

В осередку за місцем проживання хворого в Харкові, фахівці ДУ "Харківський ОЛЦ МОЗ України" провели епідеміологічне розслідування та запровадили комплекс протиепідемічних заходів.

Повідомляється, що це вже сьомий випадок малярії в Харківській області за цей рік. Серед захворілих 2 мешканці області, які перебували в країнах Африканського континенту.

"Захворювання малярією можна попередити. Засоби попередження – застосування протималярійних препаратів (за призначенням лікаря) та захист від укусів комарів. Чим ретельніше і чіткіше ви будете виконувати правила профілактики малярії, тим менше буде вірогідність захворіти цією небезпечною хворобою", - попередили в Харківському обласному лабораторному центрі.

Раніше повідомлялося, що в Україні щорічно реєструють близько 50 випадків "завезеної" малярії.

Ще ми повідомляли про те, що у МОЗ розвіяли міфи про щеплення і нагадали про вакцинації для дорослих.

А також писали про те, що Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерій.

Як розпізнати ознаки серцевого нападу і надати першу допомогу