ua en ru

Суд зобов'язав 20-річну українку видалити з Instagram образливий пост про чоловіка

Суд зобов'язав 20-річну українку видалити з Instagram образливий пост про чоловіка Фото: flickr.com/Tati Tata

Дівчині доведеться вибачитися в соцмережі та виплатити компенсацію

У Львівській області мешканець Жовкви відсудив у колишньої дружини 1 грн за образливий пост у соцмережі Instagram. Про це повідомляє Zaxid.net.

За даними видання, Жовківський районний суд Львівської області зобов'язав 20-річну дівчину заплатити чоловіку 1 гривню, видалити свій пост і опублікувати новий допис зі спростуванням написаної історії, який має залишатися доступним впродовж шести діб.

Зазначається, що чоловік із дружиною живуть окремо і постійно сваряться. У них є спільна донька, яка живе разом із 20-річною матір'ю.

Щоразу, коли чоловік приходить провідати дочку, між подружжям виникає сварка. Після одного з конфліктів, чоловік виявив на сторінці своєї дружини в Instagram образливий допис.

Інцидент стався в грудні 2017 року, після того, як чоловік разом зі своєю мамою прийшли провідати дитину.

У рішенні суду від 23 березня вказано, що тоді між подружжям виник скандал, оскільки дружина не пустила чоловіка та його матір, викинула їх подарунки біля будинку і спустила на них собаку.

"Після цього конфлікту вона у соціальній мережі поширила образливу інформацію, виклавши текст із заголовком "Суперісторія від горе-батька". А після тексту зробила анонімне опитування. Свої коментарі про сімейні відносини у подружжі внесли близько 126 інших користувачів соціальної мережі", – процитували у рішенні суду слова батька дитини.

За образливий допис в Instagram чоловік разом зі своєю матір'ю вирішили подати на 20-річну дівчину до суду. Вони вимагали спростування допису і виплату 80 тис. грн моральної компенсації.

Під час судового засідання дружина визнала свою провину і сказала, що шкодує про публікацію в соцмережі. Вона розповіла, що ще раніше усвідомила, що вчинила неправильно, і вже спростувала поширену нею інформацію.

Враховуючи обставини, суд частково задовольнив позов, і зобов'язав дівчину видалити з Instagram образливий допис, і ще раз спростувати наведену у ньому інформацію.

Оскільки дівчина ніде не працює і отримує лише щомісячну допомогу на дитину, суд відмовив у задоволенні позову про відшкодування 80 тис. грн. Однак дівчину зобов'язали виплатити чоловіку та його матері символічну компенсацію по 1 грн.

До речі, названі топ-5 найпопулярніших соцмереж в Україні.