Супрун розповіла, чому шкідливо недосипати і як боротися з безсонням
Супрун повідомила, як недолік сну впливає на організм
Уляна Супрун повідомила, чому шкідливо недосипати і як навчити себе швидко та вчасно відходити до сну. Експерт зробила інформативний пост на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
Кожен має свій оптимальний час, коли лягати спати і скільки годин потрібно для відпочинку. Для більшості здорових людей - це 7-9 годин сну щодня. До речі, для дітей потрібно більше годин сну, ніж для людей у зрілому віці.
В. о. міністра охорони здоров'я також зазначила: "Слід враховувати сигнали тіла: чи добре ви себе відчуваєте при семигодинному сні? Чи є проблема із зайвою вагою або хронічні хвороби? Ви залежні від кофеїну? Ви не засинаєте за кермом?"
На думку міністра, важливо дотримуватися золотої середини. Адже якщо у вас надмірна потреба у сні, нездатність прокинутися вранці і бажання спати вдень - це свідчить про хронічні проблеми: депресію, втому, зупинку дихання уві сні.
Для тих, у кого ситуація протилежна (проблеми з нестачею сну), Супрун перерахувала причини, по яких варто це змінити і почати спати більше:
- Хронічний дефіцит сну веде до набору ваги - стає менше гормону насичення лептину і більше гормону апетиту греліну.
- Брак однієї години сну позначається на стані ще чотирьох днів.
- План відіспатися на вихідних за весь тиждень недієвий.
- Спати слід щодня достатню кількість, і бажано лягати і вставати в один і той же час.
- Якщо мало або погано спати, то більше шансів розвинути деменцію або серцево-судинні хвороби і послабити імунну систему.
- Недолік сну сприймається мозком як тривожність.
- У кожного свій хронотип, тобто фізіологічно оптимальний час засинання і пробудження, що обумовлено генетично.
- Алкоголь псує сон, хоча є поширений міф, який свідчить протилежне. Насправді даний метод дуже ненадійний. Спочатку алкоголь дійсно гальмує мозок, що знімає тривожність. Але у міру того, як алкоголь руйнується, ефект спадає.
- З віком біоритми змінюються, і до них додаються порушення сну, тому старші люди стають схильними вставати вдосвіта та спати вдень.
Щоб заснути швидко і легко вам знадобитися втомитися не тільки морально, але і фізично. Крім того, важливо звільнити вечір від телефонів, комп'ютерів та телебачення, оскільки синє світло екранів перешкоджає утворенню мелатоніну. Також Супрун радить не пити на ніч ні алкоголь, ні каву.
Ми писали про те, що Супрун розповіла про незвичайні властивості води. Навіть кілька ковтків врятують від зневоднення, яке здатне викликати поганий настрій, зниження уваги та пам'яті.
А також повідомляли про те, що доктор Євген Комаровський попередив батьків про небезпеку вологих серветок для шкіри маленьких дітей і порадив, як можна замінити цей засіб гігієни.