За її словами, це всього лише допоміжний метод
В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвінчала черговий міф. На цей раз під прицілом у Супрун виявився електрофорез, який вона вважає застарілою процедурою. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
"Електрофорез - той випадок, коли добре відоме, хоча і малозрозуміле назву, не говорить про ефективність в функціональний реабілітації", - заявила вона.
За словами Супрун, людина, який проходить реабілітацію після хвороби, травми або операції, потребує відновлення звичних навичок і функцій організму, таких, як ходьба, самообслуговування та інші повсякденні речі.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
"Якщо говорити про сучасні підходи до реабілітації, ці навички неможливо відновити без функціональної тренування, особливо руху. Необхідно, щоб пацієнт ходив, вставав, присідав, нахилявся чи підтягувався – робив усе, що він прагне відновити і вдосконалити до максимально можливого рівня", - написала Супрун.
Вона зазначила, що замість цього, у багатьох українських закладах пропонують електрофорез.
"З допомогою постійного електричного струму воно вводить в організм пацієнта іони лікарських речовин. Ніякого руху, лише перебування певний час під апаратом. Це може зменшувати біль і запалення, прискорювати регенерацію тканин і розсмоктувати рубці. На цьому можливості електрофорезу вичерпуються", - написала Супрун.
"Апаратна фізіотерапія - лише допоміжний засіб реабілітації. Для максимального відновлення доступних функцій організму, пацієнту потрібна участь команди функціональних фахівців, зокрема фізичних терапевтів і ерготерапевтів, які будуть забезпечувати функціональне відновлення", - сказала вона.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
Раніше Уляна Супрун розповіла про важливість вакцин проти вірусів. За її словами, саме вакцини рятують мільйони життів.
Також Уляна Супрун пояснила, що таке інфаркт міокарду і назвала основні симптоми. "Серцево-судинні захворювання, які викликають інфаркти, інсульти і інші небезпечні проблеми із здоров'ям, є вбивцею №1. Лише від інфаркту міокарду в світі вмирає близько 7 мільйонів чоловік щорік", - розповіла вона.