За її словами, постраждалим не загрожує кома
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвінчала черговий міф, пов'язаний зі струсом мозку. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.
"Ніхто не любить, коли його вибивають з колії, і наш мозок теж. Від удару він може зміститися і зіткнутися з твердою внутрішньою поверхнею черепа. А це може призвести до струсу мозку", - сказала вона.
Особливо важливою, за словами Супрун, ця інформація буде для спортсменів.
"Якщо ви займаєтеся спортом, особливо контактними видами, зверніть увагу. Серед спортсменів значна частина струсів навіть не реєструються і не лікуються. Наприклад, серед американських футболістів – це 50-80% випадків", - підкреслила чиновниця.
Серед найбільш поширених симптомів струсу, за словами Супрун – головний біль, запаморочення, проблеми з рівновагою, зміни настрою і поведінки, порушення пам'яті, мислення і сну. Також вона розвінчала важливий міф, який нібито пов'язаний з комою через струс мозку.
Фото: скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
"Ви напевно чули, що після струсу не можна спати, бо можна впасти в кому? Це міф. Поки лікарі не стурбовані наявністю більш серйозної черепно-мозкової травми – крововиливом у мозок, наприклад, ніяких проблем зі сном не може бути. Навпаки, повноцінний відпочинок і сон – речі, які допоможуть вам відновитися", - сказала вона.
Відео: що відбувається під час струсу мозку (facebook.com/ulanasuprun)
До речі, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвінчала черговий міф. На цей раз під прицілом у Супрун виявився електрофорез, який вона вважає застарілою процедурою.
За її словами, чоловік, який проходить реабілітацію після хвороби, травми або операції, потребує відновлення звичних навичок і функцій організму, таких, як ходьба, самообслуговування та інші повсякденні речі.