Дедалі більше наших співвітчизників покидають Україну у пошуках кращого життя
Дедалі більше українців залишають рідну країну і відправляються за кордон. Наші співвітчизники розповіли, що змусило їх покинути Батьківщину і їхати шукати кращої долі в чужих краях. Про це передає ТСН.
Сергій з Миколаївської області вирушив в Польщу, де став працювати на будівництві. Вперше приїхав до сусідньої країни у 2014-му. Чоловік трохи попрацював і швидко зрозумів, що може робити ту ж роботу, яку робив в Україні, але заробляти в рази більше. Повертатися додому поки не збирається.
Скріншот: Сергій з Миколаївської області, який працює в Польщі (youtube.com/Сніданокз1+1)
"Я не знайшов себе, тобто не міг далі розвиватися в Україні. Один день праці тут - це проїзний на місяць. В Україні, щоб цілий місяць вільно пересуватись містом, ніде не заробиш. Спробую залишитися тут якомога довше", - розповів Сергій.
Юлія з Києва працює візажистом. Дівчина займається цією справою вже понад 7 років. Мала досвід роботи з відомими фотографами, телевізійними проектами та українськими зірками. Вона заробила собі ім'я в Україні, проте зараз теж думає про еміграцію в Берлін.
Скріншот: Візажист Юля, яка планує виїхати в Німеччину (youtube.com/Сніданокз1+1)
"За цей обсяг роботи, який роблю тут, там можу отримувати набагато більше грошей в валюті, а не в гривні. В Україні працювала з хлопцями з Німеччини, з Америки, з Франції, тому вже є якийсь досвід", - говорить вона.
У Наталії за кордоном живе донька, яка навчається в Варшаві.
"Вона не збирається зупинятися в Польщі. Де працювати далі, вирішуватиме зважаючи на свої бажання та перспективи. Якщо їй запропонують співпрацю в іншій країні, я думаю, вона буде цей варіант теж розглядатиме", - говорить Наталія.
За даними Київського міжнародного інституту соціології, від 12 до 17 відсотків українців серйозно налаштовані залишити країну. До кінця року планують виїхати приблизно 6-7 відсотків населення. Покидають Україну люди з вищою освітою, ті, хто хочуть виїхати на довгострокове проживання, навчатися, знайти роботу.
В перспективі це означає "вимивання" активного працездатного населення. В таких регіонах, як Тернопільська область, вже є надлишок вакансій, а охочих їх зайняти – немає, бо більшість працездатного населення виїхала на заробітки.
В ООН припускають, що до 2050-го року населення зменшиться вже до 36 мільйонів, а до 2100-го ця цифра знизиться до 25-27 мільйонів.
Відео: Що змушує українців тікати за кордон (youtube.com/Сніданокз1+1)
Раніше політолог і експерт з міжнародної і внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко розповів про еміграцію українців, приховане безробіття і запустіння регіонів.
Також ми підготували порівняння доріг та благоустрою України та Польщі.
Ще Павло Клімкін повідомив, що Україну залишають щороку близько мільйона громадян.
Чим займаються слуги народу в робочий час