ua en ru

У Татарстані влада змушує школи відмовлятися від вивчення рідної мови

У Татарстані влада змушує школи відмовлятися від вивчення рідної мови Колаж РБК-Україна

Росіяни не хочуть вчити татарську мову

Після того як президент Росії Володимир Путін в липні виступив проти обов'язкового вивчення мов народів РФ, крім російської, в школах, в Татарстані загострилася протистояння навколо уроків татарського. Про це повідомляє meduza.

Прокуратура і Рособрнадзор вже винесли директорам приписи про необхідність скорочення кількості уроків татарської мови і літератури. Деякі школи відповідають цим вимогам, інші — проти. Прихильники вивчення татарської вказують, що в результаті виконання вимог прокуратури майже три тисячі вчителів можуть втратити роботу.

24 жовтня вчителя татарської мови і літератури опублікували в мережі лист депутатам республіканського Держради.

"Директора нас не захищають, голови районів теж мовчать. Найстрашніше і шокує те, що багато інші викладачі ради ліквідації уроків татарської мови. Нам ніхто нічого точного не говорить, але вже сьогодні і батьків, і вчителів змушують писати заяви. Це і є наше вільне держава? Це і є наші рівноправні й дружні народи? Це і є наша всесвітньо відома толерантність?", - пишуть обурені вчителі.

У листі також повідомлялося, що робочих місць можуть позбутися 2800 осіб. Приблизно стільки вчителів татарської мови в республіці.

Татарстанський профспілка вчителів вже опублікував зразки повідомлень про скорочення годин роботи або звільнення викладачів татарського. З документів випливає, що вчителям повідомляють або про звільнення в кінці року по скороченню штату, або про зміну умов трудового договору через зменшення навантаження.

Вимогам правоохоронців підкорилися не у всіх школах.

В підтримку татарської мови виступив і голова Духовного управління мусульман Татарстану Каміль Самигуллин, зв'язавши збереження татарської мови із збереженням ісламу в регіоні. Крім того, вже кілька разів у всіх півтори тисячі мечетей Татарстану проводилися проповіді на тему збереження рідної мови.

4 листопада казанські активісти хотіли провести мітинг, запросивши на нього "екс-прем'єра ДНР" Олександра Бородая, проте пізніше відмовилися від своїх планів.

Нагадаємо, що у Харкові в супермаркеті "АТБ" касир заявила воїну АТО, що Харків - це Росія".