Науковець підкреслив, що українська, білоруська й російська мови формувалися незалежно одна від одної
Заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника "Софія Київська", доктор історичних наук В'ячеслав Корнієнко розповів, якою мовою говорили в часи Київської Русі. Про це передає "Експрес".
Історик зазначив, що таке поняття, як єдина "давньоруська мова" – міф. За його словами, в радянські часи вигадали таке поняття, бо розвивали концепцію триєдиної держави, теорію братніх народів — українського, російського, білоруського, у яких нібито була єдина держава, єдина мова і одна народність. Науковець підкреслив, що українська, білоруська й російська мови формувалися незалежно одна від одної.
"У часи Київської Русі писали церковнослов'янською мовою, а от розмовна дуже відрізнялася від неї. Говорили староукраїнською, яка звучанням, до речі, була доволі близькою до сучасної української літературної мови", - каже Корнієнко.
В'ячеслав розповів, що основним джерелом, з якою ми можемо дізнатися про розмовну мову наших предків – це графіті на стінах Софійського собору в Києві.
"У написах на стінах Софійського собору уже з XI століття з'являються слова у давальному відмінку, тобто з закінченнями "ові", "єві" — Петрові, Данилові тощо. Також вживаються слова у називному відмінку з закінченням "о" замість твердого знака, який характерний для церковнослов'янської мови. Зокрема, є запис про купівлю нової землі, що датується ХІ — ХІІ століттям. Тут зазначено імена з абсолютно типовими для нас закінченнями — наприклад, Марко, Данило, Михалько, Степко, Петро", - сказав він.
На думку історика, якби ми могли помандрувати в часі, то цілком зрозуміли наших предків, що жили понад тисячу років назад.
Раніше краєзнавець опублікував документи про жахи репресій НКВС в Одесі.
Також повідомлялося, що історик пройшовся по помилкам українського фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри".
Рекомендуємо до перегляду:
Івана Купала. Традиції та обряди