На Теплого Олексія ховали сани і проводжали зиму. За прикметою, з цього дня починається справжня весна
30 березня православною церквою вшановується пам'ять Олекси, чоловіка Божого. Святий жив IV столітті в Римі. Заради служіння Господу він покинув свою заможну родину. 17 років Олекса проводив у щоденних молитвах і жив тільки милостинею.
У народі свято отримало назву Теплий Олексій (Олекса Теплий). Люди помітили, що до цього дня сніг починав дуже сильно танути, розливалися води в річках і струмках, і починалося справжнє весняне тепло.
30 березня ховали сани і діставали вози, готували картоплю до посадки, лагодили інструменти для роботи в полі, перевіряли бджолині вулики. Також на Олексія Теплого починалася перша рибалка, адже риба вже підпливала до поверхні води.
Ще одна традиція Олексу Теплого - збір березового соку і бруньок берези. Прикмета свідчить, що зібрані на Олексія бруньки володіють цілющою силою.
Щоб відзначити свято згідно з народними традиціями, роботу по дому потрібно закінчити до заходу сонця. За вечерею повинна зібратися вся родина і проводити зиму. З давніх часів, на Олексія було прийнято ходити в гості до тещ, а також пити медово-березовий узвар.
На Теплого Олекси не можна сідати в сани - мрії і плани зруйнуються. Існує навіть така приказка: "На Олексія сани прокатять повз бажань".
30 березня пташка вівсянка починає співати свою першу пісню. Почути її - значить бути щасливим цілий рік.
Дівчата вірили, що якщо подарувати жебракові сорочку, скоро доведеться сватів зустрічати.
Щоб урожай меду був хорошим, вулики з бджолами на Теплого Олекси збризкували водою, освяченою на Стрітення, зі словами: "Теплий Олексій випускає бджіл на весну".
Зібрана тала вода на Олексу Теплого при використанні в домашніх клопотах принесе затишок і благополуччя в родину. Якщо в воду покласти пряжу, вона буде залишатися міцною і білосніжною.
Прикмети і приказки на Теплого Олексія пов'язані з прогнозом погоди на весну і літо, а також майбутній урожай:
Цікаві святкові традиції на Великдень (video.rbc.ua)